Awaria dreamlinera LOT-u. Ponad 200 pasażerów utknęło w Kolombo

Ponad 200 pasażerów i członków załogi samolotu linii LOT utknęło na Sri Lance. Przed startem komputer podkładowy pokazał nieprawidłowe działanie jednego z zaworów silnika maszyny. Prawdopodobnie wylot nastąpi jutro.
Zobacz wideo

Samolot linii LOT, Boeing 787 Dreamliner, miał wylecieć ze Sri Lanki o godzinie 8.05 rano czasu lokalnego.

Przed wylotem lotu rejsowego z Kolombo do Warszawy komputer pokładowy samolotu po uruchomieniu silników poinformował załogę o nieprawidłowym działaniu jednego z zaworów silnika. Została podjęta decyzja o sprawdzeniu tego zaworu

- powiedział Michał Czernicki, rzecznik prasowy LOT-u.

W rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" pan Karol, turysta z Gdańska, powiedział, że po interwencji mechaników pasażerowie ponownie weszli na pokład samolotu. - Po kołowaniu uznano, że usterka nie została usunięta. Teraz czekamy w samolocie na serwis. Nie wiadomo kiedy wylot, na pewno nie dziś. Mają nas umieścić w hotelach. Na lotnisku lekki chaos, nie wiedzieli co z nami robić w czasie oczekiwania - powiedział mężczyzna.

Wylot do Warszawy prawdopodobnie nastąpi jutro

Na wylot oczekuje 232 pasażerów oraz 15 członków załogi. Jak poinformował Czernicki, zostali już umieszczeni w hotelu. Konieczna może okazać się wymiana jednego z elementów zaworu. Prawdopodobnie wylot do Warszawy nastąpi jutro.

- Każdy samolot, który mamy we flocie, także Boeing 787 Dreamliner, na którym miał zostać wykonany rejs z Kolombo, posiada rozbudowane systemy monitorowania statusu samolotu oraz czujników, dzięki którym już z wyprzedzeniem wiemy, że jakiś element może działać nieprawidłowo. Tak też było w tym przypadku - powiedział Czernicki.

Po pięciu godzinach oczekiwania na lotnisku i interwencji mechaników, ponownie załadowano nas do samolotu - mówi pan Karol, turysta z Gdańska. - Po kołowaniu uznano, że usterka nie została usunięta. Teraz czekamy w samolocie na serwis. Nie wiadomo kiedy wylot, na pewno nie dziś. Mają nas umieścić w hotelach. Na lotnisku lekki chaos, nie wiedzieli co z nami robić w czasie oczekiwania - dodaje pan Karol.

Więcej o:
Komentarze (132)
Awaria dreamlinera LOT-u. Ponad 200 pasażerów utknęło w Kolombo
Zaloguj się
 • staszek_ptaszek

  Oceniono 20 razy 16

  Niechlujstwo, brak motywacji, 'olewanie, niekompetencja i bylejakość jak za komuny wraca i to widać coraz bardziej. Kaczyński i bolszewicki element wykańcza Polskę powoli. Konie arabskie zajęim 2 lata, na Polskę potrzebują 20! Jak objecali - POLSKA W RUINE bo suweren czyje się swojsko jak żyje w dziadostwie rządzony przez cwaniaczków! Niedługo LOT trzeba będzie omijać szerokim łukiem bo przez niechlujstwo staną się niebezpieczni!

 • asperamanka

  Oceniono 29 razy 13

  I to jest jeden z powodów, dla których unikam latania LOTem jak mogę. Nie, nie chodzi o awarie, bo te się zdarzają każdej linii, tylko o to, że LOT ma za mało maszyn w stosunku do posiadanej siatki połączeń, i w razie awarii zwykle nie ma maszyny w rezerwie, która wykonała by rejs. Więc ten jest opóźniony czasem o całe dni, albo w ogóle odwołany.

  Po drugie, porządna linia dbająca o swoją reputację zwykle w takich sytuacjach stara się przebudować pasażerów na inne połączenia do portu docelowego, a LOT ich umieszcza w zapluskwionych hotelach, chyba że w ogóle każe na lotnisku koczować, podczas gdy obsługa naziemna po prostu znika.

  Jeśli do tego dodać fatalny standard serwisu na pokładzie, wiecznie nadęty personel, i fotele ustawione ciasno jak w Ryanie, to mamy pełnie obrazu.

  Do tego dodajmy te Boeingi 737 MAX czekające na odwieszenie - jeśli podczas przesłuchań w Kongresie USA nawet pracownicy Boeinga mówią, że do ńiich nie wsiądą, a związki zawodowe personelu latającego w USA w imieniu swoich członków występują o wycofanie tych maszyn twierdząc że personel latający odmawia latania nimi, to sprawa też jest jasna. LOT ma w swej flocie ich już 11, i nie wiadomo kiedy się na nie trafi, więc zdecydowanie wybiorę linię która tych maszyn we flocie nie ma.

 • marikfox

  Oceniono 22 razy 12

  Dobrze ze nie utkneli w San Escobar.

 • wlodeek

  Oceniono 10 razy 10

  Czy to ten sam, którym marszałek Sejmu do burdelu w Rzeszowie latał?

 • przedstawiciel_gorszego_sortu

  Oceniono 9 razy 7

  Kurs dla masochistów.. Atrakcje zapewnia PLL LOT.

 • mistermadmat

  Oceniono 7 razy 5

  Ataki ladny był ! Ameryknski!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX