"Tygodnik Podhalański" był przeciwko sylwestrowi TVP. Teraz dostaje pogróżki. "Jesteście wrogami Polaków"

"Jesteście wrogami Polski i Polaków" - napisano w mailu do redakcji "Tygodnika Podhalańskiego". Autor wieści w nim powtórkę z zamachu na redakcję francuskiego magazynu "Charlie Hebdo". Dziennikarze są zdania, że pogróżki są efektem tego, jak przedstawiało ich w ostatnim czasie TVP.

Na początku miesiąca "Tygodnik Podhalański" zainicjował zbiórkę podpisów pod żądaniem, aby TVP zrezygnowała z organizacji sylwestra pod Wielką Krokwią w Zakopanem. W petycji "Stary niedźwiedź mocno śpi" zwrócono uwagę na to, jak potężnym źródłem hałasu może być impreza sylwestrowa. Autorzy tłumaczyli, że wybuchy petard, sztuczne ognie oraz głośna muzyka może nie tylko przestraszyć tatrzańskie zwierzęta, ale też obudzić niektóre z nich z zimowego snu i tym samym skazać je na śmierć.

Teren skoczni może pomieścić nie więcej niż 25 tys. osób. Tymczasem na sylwestrowe koncerty przychodzi w Zakopanem ok. 60 tys. osób. Hałas jaki towarzyszy imprezie sylwestrowej jest nieporównywalnie większy od tego, jaki znamy z imprez sportowych organizowanych na Wielkiej Krokwi. Prosimy władze Zakopanego oraz władze Telewizji Polskiej o odstąpienie od pomysłu organizacji imprezy sylwestrowej w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Stary niedźwiedź mocno śpi. Nie obudźmy go

- apelowano w petycji.

 Groźby w mailach do "Tygodnika Podhalańskiego"

TVP w czwartek poinformowało w "Wiadomościach", że zmienia lokalizację imprezy, ale zanim do tego doszło - jak twierdzi "Tygodnika Powszechnego" - główny program informacyjny publicznego nadawcy przedstawiał redakcję "jako wroga publicznego".

"Są już tego niestety pierwsze efekty. Takiego maila dostaliśmy wczoraj wieczorem" - napisano na Twitterze "Tygodnika Podhalańskiego". W mailu czytamy [pisownia oryginalna - red.]:

Jesteście wrogami Polski i Polaków. Szczerze się cieszę na wieści gdy to właśnie u was powtórzy się historia jak w siedzibie tygodnika "Charlie Hebdo"! A to są życzenia Sylwestrowe co wam tak przeszkadzają.

Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"

Przypomnijmy - do zamachu na siedzibę "Charlie Hebdo" w Paryżu doszło w styczniu 2015 roku. Tygodnik satyryczny był na celowniku islamskich radykałów od wielu lat, w związku z publikacją w magazynie karykatury Mahometa. Przed południem 7 stycznia do redakcji weszło dwóch uzbrojonych napastników - braci, obywateli francuskich algierskiego pochodzenia - i zabiło 12 osób, a 11 raniło. Po zamachu na "Charlie Hebdo" doszło jeszcze do kilku powiązanych z nim ataków, w których zginęło jeszcze pięć osób.

>>> Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło:

Zobacz wideo
Więcej o: