Ponad 30 bomb lotniczych w pobliżu stacji kolejowej w pow. węgrowskim. Policja: Może być ich więcej

Niedaleko stacji kolejowej Sadowne Węgrowskie w powiecie węgrowskim znaleziono ponad 30 bomb lotniczych z okresu II wojny światowej. Na miejsce w sobotę ma przyjechać patrol minerski. Według policji, nie jest wykluczone, że bomb w tym miejscu może być więcej.

Niewybuchy zostały znalezione niedaleko stacji kolejowej Sadowne Węgrowskie przez pracowników budujących w pobliżu drogę. Stacja znajduje się przy trasie Warszawa-Białystok. Bomb lotniczych z okresu II wojny światowej naliczono ponad 30. Mają ok. 40 centymetrów długości.

Sadowne Węgrowskie. Ponad 30 bomb lotniczych w pobliżu stacji kolejowej

- Mówimy o bombach, które zostały wykopane. Kiedy na miejsce przyjedzie ekipa patrolu minerskiego z wojska, może się okazać, że jest ich więcej - mówi portalowi Gazeta.pl asp. Marcin Góral z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

Zobacz także: Nagranie amerykańskiej próbnej eksplozji jądrowej Teapot Turk w 1955 roku

Zobacz wideo

- Najbliższe budynki mieszkalne znajdują się w odległości 200 metrów, nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców. Zostali uprzedzeni, poinformowani i poproszeni o zachowanie środków ostrożności. Ruch pociągów nie został wstrzymany, ale jeżdżą w tym miejscu wolniej niż zazwyczaj - dodaje asp. Marcin Góral.

Saperzy pojawią się tam w sobotę nad ranem, niewybuchy zostaną zdetonowane na poligonie.

Więcej o: