Pogoda na weekend 23-24 listopada. Przymrozki na wschodzie kraju

Prognoza pogody na weekend 23-24 listopada. W weekend na pogodę w Polsce będzie oddziaływać chłodne powietrze znad Rosji. Mieszkańcy wschodnich województw muszą liczyć się z niską temperaturą w dzień oraz przymrozkami w nocy.
Zobacz wideo

Meteorolodzy z serwisu pogodynka.pl przewidują znaczny spadek temperatury dla wschodniej Polski. Na Podlasiu termometry w ciągu dnia pokażą maksymalnie od 0 do 2 stopni.

Pogoda na sobotę 23 listopada. Na Podlasiu temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie zero stopni

Dziś najniższa temperatura przewidywana jest dla Podlasia, gdzie będzie 0 stopni. Niewiele cieplej będzie w województwie podkarpackim, gdzie zapowiadanych jest tylko 2 stopnie. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Lublinie i Olsztynie. W województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i świętokrzyskim będzie z kolei około 5 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia, Zielonej Góry i Opola gdzie ma być około 11-12 stopni. W pozostałych regionach od 6 do 9 stopni. Przymrozki zapowiadane są dla całej wschodniej Polski aż do granic województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

W sobotę większe zachmurzenie prognozowane jest tylko w województwach lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, podlaskim i podkarpackim. W pozostałych regionach są szanse na większe rozpogodzenia. Tego dnia deszcz może padać jedynie w województwie lubelskim.

Pogoda na niedzielę 24 listopada. Duże zachmurzenia na południu i zachodzie kraju

Najcieplejsza  pogoda w niedzielę zapowiadana jest w województwie lubuskim i dolnośląskim, gdzie będzie maksymalnie 10 stopni. Jeden stopień mniej przewidywany jest w Opolu, Katowicach i Krakowie. 8 stopni pokażą z kolei termometry w Kielcach, a siedem w Szczecinie. W pozostałych regionach będzie już zdecydowanie chłodniej. Na 6 stopni mogą liczyć mieszkańcy Łodzi, a 5 stopni prognozowanych jest w województwie wielkopolskim, lubelskim i podkarpackim. W Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy i Gdańsku będzie tylko 4 stopni. Najniższa temperatura przewidywana jest dla Podlasia oraz Mazur, gdzie będzie kolejno 2 i 3 stopnie.

Na niedzielę zapowiadana jest gorsza pogoda, przynajmniej w przypadku południowej i zachodniej Polski. Duże rozpogodzenia zapowiadane są tylko dla województwa zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. W pozostałych regionach dużo chmur oraz przelotne opady deszczu.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: