Zielona Góra. Kierowca potrącił na przejściu trzylatka. Obok szedł tata chłopca

Na jednym z przejść dla pieszych w Zielonej Górze został potrącony trzyletni chłopiec. Obok dziecka szedł jego tata, który niósł w ręce biegowy rowerek malca. Trzylatek został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek 21 listopada koło godziny 19. Na ulicy Łużyckiej w Zielonej Górze potrącony został trzyletni chłopiec. Z pierwszych doniesień medialnych wynikało, że dziecko jechało przez przejście dla pieszych na rowerku biegowym. Okazuje się jednak, że chłopiec szedł przez pasy w towarzystwie taty, który niósł rowerek w ręce. Dziecko szło około pół metra przed ojcem - informuje newslubuski.pl, powołując się na słowa podinsp. Małgorzaty Stanisławskiej, oficer prasowej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

>>> Raport: Dzieci na drogach ryzykują życiem i zdrowiem

Zielona Góra. Potrącony chłopiec ma rozcięte czoło. Jego stan jest dobry

Kierowca, który potrącił trzylatka, ma około 50 lat. Gdy doszło do wypadku, jechał ulicą Łużycką w kierunku ronda z ul. Wyszyńskiego. Policja ustaliła, że był trzeźwy.

- Jechałem około 50 kilometrów na godzinę. Zupełnie nie wiedziałem, że jest tutaj przejście dla pieszych. Kiedy samochód po prawej stronie się zatrzymał, ja również zacząłem hamować, ale nie zdążyłem - tłumaczył kierowca, którego słowa cytuje tvn24.pl.

Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Ma wstrząśnienie mózgu i rozcięte czoło. Lekarze ocenili, że jego stan jest dobry. Ustalono, że chłopiec został uderzony lusterkiem. Utrudnienia w ruchu w pobliżu miejsca wypadku trwały kilka godzin. 

Więcej o:
Komentarze (142)
Zielona Góra. Kierowca potrącił na przejściu trzylatka. Obok szedł tata chłopca
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 69 razy 61

  "Zupełnie nie wiedziałem, że jest tutaj przejście dla pieszych."
  Przejscia dla pieszych sa oznakowane. Oznakowaniem poziomym i pionowym.
  Nie trzeba o nich wiedizec, trzeba obserwowac droge i je zauwazac.

  Takie tlumaczenie dyskwalifikuje tego czlowieka jako kierowce.
  Czy tak samo musi "wiedziec" o skrzyzowaniach, zwlaszcza z drogami nadrzednymi?

 • tigga_11

  Oceniono 46 razy 36

  Kierowca niewinny. Nie dostał poleconego z potwierdzeniem zwrotnego odbioru że w tym miejscu jest przejście. Znaki? Takie znaki można kupić w każdym sklepie ze znakami.

 • obywatel_trojmiasta

  Oceniono 36 razy 32

  Heh.
  O takich zdarzeniach czytamy codziennie. Nie zauważył, nie widział, samochód się w miejscu nie zatrzyma, za komuny go uczyli, jechał szybko ale bezpiecznie, piesi są jak zombie z telefonami i te 90% winnych kierujących (statystyki KGP) to przypadek - i tak w kółko. Czy w końcu w Sejmie znajdzie się wystarczająco dużo osób z jajami (neizależnie od opcji politycznej), by przyklepać regulacje obowiązujące praktycznie w całej UE? Tj. bezwzględnie pierwszeństwo pieszego już w momence dochodzenia do przejścia (nie będzie próby grania instytucją wtargnięcia, która zdarza się w praktyce niezwykle rzadko - można prześledzić wyroki sądowe) i zakaz parkowania na chodnikach? Komuna upadła 30 lat temu i naprawdę nie ma potrzeby utrzymywania jej reliktów.

 • c2u

  Oceniono 25 razy 25

  To czy dzieciak szedł czy wjechał nie ma żadnego znaczenia, ponieważ dziecko do lat 10 poruszające się na rowerze pod opieką osoby dorosłej, jest wg art, 2 ust. 18 PoRD pieszym.

 • tygrys102

  Oceniono 23 razy 19

  niedawno jeden minister z pis powiedział, że nie ma co dawać pieszym więcej praw...

 • noddy

  Oceniono 19 razy 19

  kurła! zupełnie nie wiedziałem, że tu jest przejście dla pieszych???

 • cozano

  Oceniono 21 razy 17

  Kolejny odcinek rozjeżdżania pieszych na przejściach, a ustawodowca jak zwykle ma to w głębokim poważaniu.

 • mamlas_q

  Oceniono 28 razy 14

  Ja też o przejściu dla pieszych dowiaduję się dopiero po potrąceniu pieszego. Czy piesi to muszą być? Komu oni są potrzebni!? Nawet jeszcze to bydło nie nauczyło się chodzieć bokiem przy ścieżkach rowerowych! Zakały chodników! Też mi coś, piesi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX