Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dziś czynne? [24 listopada]

Czy 24 listopada to niedziela handlowa? Czy supermarkety będą dziś otwarte? Odpowiedź na to pytanie zawarta jest w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

24 listopada to niedziela handlowa. Wynika to z zasady, która mówi, że w 2019 roku niedzielą handlową jest ostatnia niedziela każdego miesiąca. Wprowadzono ją na mocy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, którą w styczniu 2018 roku przyjął prezydent Andrzej Duda.

Zobacz wideo

Przepisy mówią, że w 2019 roku będziemy mieć jeszcze cztery niedziele handlowe. Jedna z nich to niedziela dzisiejsza, kolejne trzy to 15, 22 i 29 grudnia. W grudniu niedziel handlowych jest więcej ze względu na wypadające w tym miesiącu święta Bożego Narodzenia.

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe. Jakie zmiany w 2020 roku?

Przypomnijmy, że w 2020 roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej niż w tym roku. Wypadną one tylko siedem razy w ciągu całego roku. Będą to: jedna niedziela w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedna niedziela przed Wielkanocą.

Więcej o:
Komentarze (14)
Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dziś czynne? [24 listopada]
Zaloguj się
 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 7 razy 3

  Mamy dzisiaj chyba ostatnią niedzielę miesiąca tak!?, więc wiem ,że to niedziela handlowa ale dziękuję najstarszemu dziennikarzowi departamentu" handlowa niehandlowa niedziela oraz wydarzenia z ostatniej chwili plus sport sekcja bingo oraz babington, bierki- za przypominanie już od czwartku o powyższym podziękowania dołącza również moja żona syn wnuczek oraz mieszkańcy mojego bloku( oprócz dozorcy który jeszcze śpi po weselu i nie wie który dzień).

 • m.godwin

  Oceniono 2 razy 2

  "Czy sklepy będą dziś czynne?" - ten serial trzyma w napięciu.

 • lech40

  Oceniono 2 razy 2

  Redaktor UZ nie dał się jednak wypchnąć redaktorowi (lub redaktorce) c IPA z pierwszej strony najważniejszych wiadomości, brawo!
  UZ - tobie też Grażynka bardzo ci dziękuje za tę informację. Wznosisz się na takie wyżyny dzinnikarstwa, że aż zastanawiam się czy za twoim nickiem nie kryje się sam redaktor... Michnik. Łał! Muszę to moje przypuszczenie przekazać Grażynce, to by było...
  Dzięki tobie kupimy w niedzielę nowy chleb, a ten czerstwy damy gołębiom.

 • elasp

  Oceniono 6 razy 2

  "Gazeta" = Centralny Instytut ds. Sprawdzenia, Czy Najbliższa Niedziela Jest Handlowa Czy Niehandlowa (CIdSCNNJHCN).

  - UZ, gdzie pracujesz?
  - W CISCNNJHCN-ie.

 • krzych.korab

  Oceniono 6 razy 2

  W grudniu w związku z katolickimi świętami, kobiety solidarność i PiS odciąga od przygotowań świątecznych i każą im pracować. To pokazuje że likwidowanie pracy w niedziele nie dotyczy ważnych świąt katolickich i jakoś nikt wtedy nie myśli o ludziach pracy. Zakłamanie, obłuda i głupota posłów PiS oraz tzw solidarności nie ma granic. Biskupi te zakłamane s syny też milczą.

 • evident

  Oceniono 6 razy 2

  Dlaczego ograniczacie możliwość zakupów w niedziele.

 • haha-to-ja

  Oceniono 2 razy 0

  Pani urszulo ziemska a czy jutro będziemy powiadomieni czy wczoraj była niedziela handlowa???

 • 31.februarius

  Oceniono 6 razy 0

  O
  T
  U
  A

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX