Pogoda na dziś - poniedziałek 25 listopada. Na wschodzie sporo słońca, ale będzie chłodniej

Pogoda na dziś - poniedziałek 25 listopada. W weekend nad Polskę nadciągnął chłodny, wschodni front, który przyczynił się do obniżenia temperatury w kraju. Dziś termometry pokażą maksymalnie od 1 stopnia wschodzie do 10 stopni na zachodzie.
Zobacz wideo

Meteorolodzy serwisu pogodynka.pl zapowiadają większe rozpogodzenia na wschodzie i w centrum kraju. Deszcz będzie padał jedynie w województwie podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim

Temperatura. Na południu będzie dziś maksymalnie od 8 do 10 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest dziś w województwie podlaskim: tutaj termometry pokażą tylko 1 stopień. Na dwa stopnie więcej mogą liczyć mieszkańcy Warmii, Mazur i Pomorza. Niewiele lepszy dzień, z temperaturą do 5 stopni, przewidywany jest dla województw kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Najcieplejszy dzień zapowiadany jest z kolei w Opolu, gdzie będzie 10 stopni, Katowicach: gdzie ma być około 9 stopni oraz w Zielonej Górze i Krakowie - tam maksymalnie 8 stopni. W pozostałych regionach przewidywanych jest od 6 do 7 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 25 listopada.Pogoda na dziś - poniedziałek 25 listopada. gazeta.pl

Opady. Większe zachmurzenie jedynie na zachodzie Polski

Dziś największe zachmurzenie pojawi się w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. W pozostałych regionach przewidywane są większe rozpogodzenia. W poniedziałek deszcz zapowiadany jest jedynie w południowo-wschodnich regionach: w Rzeszowie, Lublinie oraz Kielcach. Synoptycy prognozują na dziś wiatr słaby i umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: