Prognoza pogody na tydzień [25 listopada - 1 grudnia]. Temperatura spadnie, pojawi się deszcz ze śniegiem

Prognoza pogody na tydzień 25 listopada - 1 grudnia. Synoptycy prognozują, że w ciągu kilku najbliższych dni temperatura zacznie spadać. Niewykluczone, że pod koniec tygodnia spadnie także deszcz ze śniegiem.

Ze wstępnej prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że w ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się dużego zachmurzenia i licznych, choć nie intensywnych opadów deszczu. 

>>> "Bałtyk się dusi". Co to oznacza i jakie ma konsekwencje?

Zobacz wideo

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Duże zachmurzenie, lokalnie deszcz

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że początek kolejnego tygodnia będzie chłodny, ale dość słoneczny. W poniedziałek 25 listopada w ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie od 10 stopni na Opolszczyźnie do 0 stopni na Podlasiu. Tego dnia zachmurzenie będzie umiarkowane.

We wtorek i środę niebo zasłonią ciemne chmury, które lokalnie przyniosą opady deszczu. Przewiduje się, że we wtorek będzie padać w okolicach Łodzi, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Gdańska i Torunia, a w środę także w pobliżu Warszawy i Białegostoku. Temperatura maksymalna w ciągu dnia we wtorek będzie wahać się od 2 stopni na północnym wschodzie do 10 stopni na południu, a w środę - od 6 stopni na Podlasiu do 10 stopni na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku.

Pogoda czwartek i piątek. Miejscami słonecznie, ale z przewagą deszczu

Czwartek 28 listopada będzie dniem dość ciepłym, ale też deszczowym. Prognozuje się, że temperatura w ciągu dnia będzie wahać się od 8 stopni w Suwałkach do 12 stopni we Wrocławiu. Padać będzie na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Mazowszu, Podlasiu, Lubelszczyźnie i w Wielkopolsce, z kolei w południowych województwach odnotujemy liczne przejaśnienia. Kolejnego dnia słonecznie będzie w okolicach Kielc, Łodzi i Warszawy. Na pozostałym obszarze kraju spodziewane są deszcze. Temperatura spadnie o kilka stopni. W najzimniejszym tego dnia Olsztynie odnotujemy tylko 5 stopni, a w najcieplejszych miastach, czyli Krakowie i Wrocławiu, maksymalnie 10 stopni.

Pogoda na sobotę i niedzielę. W weekend może spaść deszcz ze śniegiem

Synoptycy prognozują, że w weekend 30 listopada - 1 grudnia możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Takie opady mogą wystąpić m.in. na Podlasiu, Podkarpaciu, Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Dla pozostałych regionów prognozuje się przelotne opady deszczu. Spodziewany jest także dalszy spadek temperatury. W ten weekend termometry w Kielcach, Lublinie i Białymstoku mogą wskazać wartości ujemne - ok. -2 stopni. Na zachodzie kraju będzie znacznie cieplej - w okolicach Wrocławia i Zielonej góry odnotujemy nawet 11 stopni.

Więcej o: