Zakopane. Sylwester TVP nie odbędzie się pod Wielką Krokwią. Telewizja Polska zmienia decyzję

TVP zmieniła decyzję w sprawie organizacji "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Impreza odbędzie się na Równi Krupowej, tak jak w ubiegłym roku, a nie pod Wielką Krokwią, jak wcześniej zapowiadano. Informację podały w czwartek wieczorem "Wiadomości" TVP.

Telewizja publiczna zdecydowała, że Sylwester TVP odbędzie się w tym samym miejscu, co ostatnio - na Równi Krupowej w Zakopanem. Wcześniej już zapowiadano zmianę miejsca. Początkowo koncert miał odbyć się pod Wielką Krokwią, co wywołało protesty ze strony ekologów.

O rozważenie innej lokalizacji zwróciły się do Telewizji Polskiej również władze Zakopanego.

- W imię tego, żeby Sylwester łączył, a nie dzielił i nie wywoływał jakichkolwiek emocji, w tym roku wrócimy do lokalizacji na Równi Krupowej - mówił prezes TVP Jacek Kurski po spotkaniu z dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymonem Ziobrowskim.

Zobacz także: Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Zobacz wideo

Zakopane. Sylwester TVP budził obawy

Wielka Krokiew znajduje się w pobliżu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pojawiały się obawy, że hałas w czasie Sylwestra TVP może wystraszyć i zestresować zwierzynę, a nawet wybudzić niektóre zwierzęta ze snu zimowego.

Informację o decyzji Telewizji Polskiej podały "Wiadomości" TVP1. W materiale poinformowano, że pomysł organizacji koncertu pod Wielką Krokwią spotkał się protestem "wąskiej grupy przeciwników". Tymczasem, jak podawała "Gazeta Wyborcza", pod petycją w sprawie Sylwestra TVP adresowaną do prezesa TVP Jacka Kurskiego i burmistrza miasta Leszka Doruli podpisało się 28 tys. osób.

Więcej o:
Komentarze (99)
Zakopane. Sylwester TVP nie odbędzie się pod Wielką Krokwią. Telewizja Polska zmienia decyzję
Zaloguj się
 • ozinka88

  Oceniono 35 razy 27

  Brawo! Dziękuję wszystkim, którzy poparli petycję i lokalnemu Tygodnikowi!

 • mistermadmat

  Oceniono 35 razy 27

  Sylwester tv piss -kto się tam pokazuje tego ja nie szanuję.....

 • zsm-5

  Oceniono 27 razy 23

  Kaczory nie podsypały qrskiemu na wynajęcie Krokwii i sprzątanie po suwerennym bydle sylwestrowym, to Sylwester dla suwerena będzie na polu. I to jest "wymarzone" miejsce dla bydła.

 • just4f

  Oceniono 25 razy 21

  kurski zrobił pod siebie. Ojojoj, czyżby znów znalazł się na niełasce kaczora ? Był dywanik w sejmie ?

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 18 razy 16

  To po to był wzywany goebbels pisu do Sejmu przed oblicze żoliborskiego kołtuna?

 • yureck

  Oceniono 21 razy 13

  pisgó... w natarciu

 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 13

  Dla "równowagi" reżimówka daje taki materiał.
  "Ataki niedźwiedzi zdarzają się ostatnio coraz częściej, a mieszkańcy okręgu Ardżesz w południowej Rumunii są przerażeni. Zwierzęta schodzą z gór, zbliżają się do gospodarstw i atakują wszystko, co spotkają na swojej drodze – informuje rumuńska telewizja. Ludzie cały czas trzymają pod ręką widły i siekiery."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX