Konin. Pogrzeb 21-letniego Adama zastrzelonego przez policjanta. Na trbce zagra ojciec Ewy Tylman

W Koninie odby si pogrzeb 21-letniego Adama, ktry w ubiegym tygodniu zosta miertelnie postrzelony w trakcie policyjnej interwencji. W uroczystoci wzio udzia kilkaset osb, m.in. Andrzej Tylman, ojciec Ewy Tylman, ktra zgina tragicznie w listopadzie 2015 r.

W uroczystościach pogrzebowych 21-letniego Adama C. w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha, a później na cmentarzu komunalnym w Koninie uczestniczyło kilkaset osób. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", w trakcie pogrzebu został odczytany list siostry zastrzelonego mężczyzny.

"Tak strasznie mi smutno, bo muszę pogodzić się z myślą, że muszę pożegnać brata, którego ukochałam nad życie i który był za młody, który mógłby z nami tutaj teraz być. Muszę pożegnać brata, który mógłby się śmiać, pracować i kochać swoją kobietę, budzić się rano z uśmiechem na twarzy" - brzmiał fragment listu.

Zobacz także: Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory

Zobacz wideo

Na trąbce zagrał Andrzej Tylman, ojciec 26-letniej Ewy Tylman, która zaginęła w 2015 r. w Poznaniu. Ciało kobiety znaleziono ponad pół roku później w Warcie. Jak napisał "Super Express", Tylman publicznie mówił o tym, że chce wesprzeć rodziców, którzy też stracili dzieci.

Na cmentarzy grupa osób odpaliła też race, upamiętniając w ten sposób 21-latka.

Konin. Śmierć 21-letniego Adama C.

W czwartek na jednym z osiedli w Koninie, podczas próby wylegitymowania przez policj 21-latka i dwóch 15-latków. 21-letni mężczyzna zaczął uciekać i nie reagował na wezwania do zatrzymania. Goniący go funkcjonariusz użył broni, postrzelony 21-latek zmarł. Przy ciele mężczyzny znaleziono w czwartek nożyczki i woreczek foliowy z białym proszkiem.