Konin. Pogrzeb 21-letniego Adama zastrzelonego przez policjanta. Na trąbce zagrał ojciec Ewy Tylman

W Koninie odbył się pogrzeb 21-letniego Adama, który w ubiegłym tygodniu został śmiertelnie postrzelony w trakcie policyjnej interwencji. W uroczystości wzięło udział kilkaset osób, m.in. Andrzej Tylman, ojciec Ewy Tylman, która zginęła tragicznie w listopadzie 2015 r.

W uroczystościach pogrzebowych 21-letniego Adama C. w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha, a później na cmentarzu komunalnym w Koninie uczestniczyło kilkaset osób. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", w trakcie pogrzebu został odczytany list siostry zastrzelonego mężczyzny.

"Tak strasznie mi smutno, bo muszę pogodzić się z myślą, że muszę pożegnać brata, którego ukochałam nad życie i który był za młody, który mógłby z nami tutaj teraz być. Muszę pożegnać brata, który mógłby się śmiać, pracować i kochać swoją kobietę, budzić się rano z uśmiechem na twarzy" - brzmiał fragment listu.

Zobacz także: Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory

Zobacz wideo

Na trąbce zagrał Andrzej Tylman, ojciec 26-letniej Ewy Tylman, która zaginęła w 2015 r. w Poznaniu. Ciało kobiety znaleziono ponad pół roku później w Warcie. Jak napisał "Super Express", Tylman publicznie mówił o tym, że chce wesprzeć rodziców, którzy też stracili dzieci.

Na cmentarzy grupa osób odpaliła też race, upamiętniając w ten sposób 21-latka.

Konin. Śmierć 21-letniego Adama C.

W czwartek na jednym z osiedli w Koninie, podczas próby wylegitymowania przez policję 21-latka i dwóch 15-latków. 21-letni mężczyzna zaczął uciekać i nie reagował na wezwania do zatrzymania. Goniący go funkcjonariusz użył broni, postrzelony 21-latek zmarł. Przy ciele mężczyzny znaleziono w czwartek nożyczki i woreczek foliowy z białym proszkiem.

Więcej o:
Komentarze (242)
Konin. Pogrzeb 21-letniego Adama zastrzelonego przez policjanta. Na trąbce zagrał ojciec Ewy Tylman
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 30 razy 18

  "Na cmentarzu grupa osób odpaliła też race, upamiętniając w ten sposób 21-latka." - czyli diler i kibol.

 • boo-boo

  Oceniono 28 razy 18

  Szkoda jeszcze, że mowy pożegnalnej nie wykonała matka Iwony Wieczorek....
  Ojca Tylman chyba porypało- z lekka pisząc- zrównał swoją córkę z handlarzem białą śmiercią.
  "i kochać swoją kobietę"- typowa gadka patologi "swoją kobietę".

 • berek-oberek

  Oceniono 34 razy 18

  Trąbka i race. Pewnie marzył o takim pogrzebie.

 • spyderman2

  Oceniono 23 razy 15

  ilu wpadło w śmiertelny nałóg przez narkotyki które rozprowadzał?? czy sÓwereny o tym 'pomyślały"???

 • arcadioush

  Oceniono 25 razy 15

  No ku*wa, nowy bohater narodowy. Czemu nie Wawel?

 • falconigel

  Oceniono 27 razy 15

  kolejny cyrk na kolkach chowaja narkotykowego upadlego aniola!!!takie sztuczne, przeciwko policji,zachowanie powagi urzedu!!! zalosny facet z trabka,zenada!!!! tylko jeszcze mu pomnik z kanabisem i prochami dookola wystawic,najlepiej skremowac i prochy sprzedawac dzialkami!!! nie mozna bylozrobic normalnego pochuwku?? tylko cyrk z chorymi mediami,ludzmi i calym tym badziewiem??????? oj ludzie poknijcie sie we lby!!!!

 • bazpol4

  Oceniono 26 razy 14

  Nie bronię policji bo wczasach dojnej zmiany policja została upolityczniona. Ale w naszej kulturze jest głupia zasada, że o zmarłym nie mówi się źle. A każdy choćby największy bandzior jak już zostanie zastrzelony przez policjanta w obronie koniecznej to od razu go na ołtarze. A gostek święty nie był i napewno nie nosił nożyczek by wycinać u ojca Ewy Tulman świąteczne konfetti

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX