Niedziele handlowe 2019. Czy 24 listopada sklepy będą czynne?

Niedziele handlowe 2019. Czy 24 listopada będziemy mogli zrobić zakupy? Czy supermarkety i inne placówki handlowe będą otwarte? Podpowiadamy.

24 listopada to niedziela handlowa. Dlaczego? Mówi o tym ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, według której w 2019 roku niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że jutro otwarte będą nie tylko osiedlowe sklepiki, punkty pocztowe i stacje benzynowe, ale także sklepy w galeriach handlowych i supermarkety.

Zobacz wideo

Niedziele handlowe 2019 i 2020. Jakie zmiany w kolejnym roku?

W 2019 roku wypadną jeszcze cztery niedziele handlowe. Jedna z nich to dzień jutrzejszy, 24 listopada. Oprócz tego zakupy w ostatni dzień tygodnia będziemy mogli zrobić 15, 22 i 29 grudnia. Zbliżający się miesiąc jest wyjątkowy, ponieważ wypadają w nim trzy niedziele handlowe. Dzieje się tak z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2019 rokKalendarz niedziel handlowych - 2019 rok Fot. Gazeta.pl

W 2020 roku niedziele handlowe wypadną tylko siedem razy - w ostatnią niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, jedną niedzielę przed Wielkanocą dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia.

Więcej o: