Prognoza pogody na listopad. Przed nami weekendowe ochłodzenie

Długoterminowa prognoza pogody na listopad. Synoptycy przewidują, że w ciągu kolejnych kilku dni możemy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Prognozowane jest także odczuwalne ochłodzenie.

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że już w najbliższą sobotę temperatura wyraźnie spadnie. Weekend 23-24 listopada będzie obfitował w liczne przejaśnienia, jednak termometry wskażą w ciągu dnia maksymalnie 12 stopni w najcieplejszych w te dni, w Katowicach, i tylko 1 stopnień w najzimniejszych Suwałkach. Synoptycy z IMGW prognozują, że w poniedziałek i wtorek również będzie chłodno (od 2 stopni na północnym wchodzie do 10 stopni na południowym zachodzie), ale też bardziej pochmurno i deszczowo. Przelotne opady mogą wystąpić m.in. w Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. 

>>> Program „Czyste powietrze” jak 500+? Ekspert: Prawdopodobnie tak się wydarzy

Zobacz wideo

Długoterminowa prognoza pogody - listopad. W kolejnym tygodniu może wystąpić śnieg

Z portalu AccuWeather dowiadujemy się, że podobne warunki atmosferyczne utrzymają się do końca miesiąca. Od środy 27 listopada temperatura w Polsce będzie rosnąć (termometry wskażą 2-3 stopnie więcej), ale będzie nieco więcej chmur i deszczu niż na początku tygodnia. Meteorolodzy prognozują, że poprawa pogody nastąpi w kolejną sobotę. Tego dnia we Wrocławiu odnotujemy 9 stopni, w Warszawie 8 stopni, w Szczecinie 7, a w Suwałkach 2. Najbrzydsza pogoda będzie na zachodzie kraju - tam mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Na Podlasiu mogą się zdarzyć także opady deszczu ze śniegiem. Jeżeli prognoza pogody się sprawdzi, w centrum i na południu Polski odnotujemy liczne przejaśnienia. Należy jednak pamiętać, że jest to prognoza długoterminowa, która obarczona jest dużym błędem. 

Więcej o: