Konin. Przy zastrzelonym 21-latku znaleziono substancję psychoaktywną. RMF: Chodzi o metamfetaminę

Przy ciele 21-latka, który w czwartek w Koninie został śmiertelnie postrzelony przez policjanta, znaleziono "efektywnie działającą substancję psychotropową". Jak podaje RMF FM, chodzi o metamfetaminę.

W środę szef Prokuratury Regionalnej w Łodzi Jarosław Szubert poinformował, że w niewielkim pakunku znalezionym przy zastrzelonym Adamie C. znajdowała się "efektywnie działająca substancja psychotropowa". Śledczy nie podają jednak szczegółowych danych na temat rodzaju tych narkotyków. Dziennikarze RMF FM podają, że chodzi o metamfetaminę.

W poniedziałek mecenas Michał Wąż, pełnomocnik ojca 21-latka, poinformował, że zakończyła się sekcja zwłok, jednak, ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawniła jej wyników. Adwokat przekazał również, że w Prokuratura Okręgowa w Koninie posiada nagrania z monitoringu spółdzielni mieszkaniowej, który zarejestrował to zdarzenie.

W środę podjęto decyzję o tym, że postępowanie w sprawie zastrzelonego Adama C. poprowadzi Prokuratura Regionalna w Łodzi.

21-latek śmiertelnie postrzelony przez policjanta

W czwartek 14 listopada Adam C. został śmiertelnie postrzelony przez policjanta w Koninie. Mężczyzna miał uciekać przed funkcjonariuszami podczas próby zatrzymania. Policjant oddał w stronę 21-latka strzał. Według policjantów, mężczyzna miał próbować zaatakować ich nożyczkami. Zdarzenie wywołało falę protestów przed komendą w Koninie.

Więcej o: