Konin. Narzeczona postrzelonego 21-latka: Policja powinna nas bronić, a nie zabijać

Narzeczona Adama, który został śmiertelnie postrzelony podczas interwencji policyjnej w Koninie, po raz kolejny zabrała głos w sprawie. Dziewczyna wypowiedziała się także na temat protestów, które mają miejsce przed komendą policji: dopóki policjant za to nie odpowie, to będą o tym pamiętać.
Zobacz wideo

Do najbliższych zmarłego 21-latka dotarli dziennikarze programu "Interwencja" Polsat News. Jak się okazało Adam niedawno wrócił do Polski z pracy z Anglii. Od roku był zaręczony i razem z Julią planowali ślub.

Narzeczona 21-letniego Adama z Konina: "Policjant musi za to zapłacić"

- Byłam na praktykach i napisałam właśnie do mamy, żeby leciała do domu, bo czułam, że coś jest nie tak. I po prostu jak mama mi napisała, że go nie ma i wyszły informacje, że chłopak miał 21 lat, to po prostu wiedziałam, że to Adaś. Byliśmy parą cztery lata. Najlepsze w moim życiu chyba...- wspomina Julia, narzeczona postrzelonego przez policjanta Adama. - Policjant, o ile można go tak nazwać, musi za to zapłacić. Bo policja powinna nas bronić, a nie zabijać - dodała.

Dziewczyna wypowiedziała się także w sprawie protestów, do których dochodzi przed Komendą Miejską Policji w Koninie. - Chcemy, żeby oni nie zamietli tego pod dywan. Żeby wiedzieli, że mają krew człowieka na rękach i jej nie zmyją. Że dopóki policjant za to nie odpowie, to będą o tym pamiętać - wyznała w rozmowie z dziennikarzem.

Na temat tych wydarzeń wypowiedział się także wujek 21-latka. - Można domniemywać, dlaczego Adam zaczął uciekać. Pewnie myślał, że będzie to próba zatrzymania w sprawie pobicia jego taty, do którego doszło kilka dni wcześniej. Ojciec zmarłego miał nie otrzymać zapłaty za pracę, a później został pobity przez nieznanego sprawcę na oczach dzieci - wyznał bliski Adama. - Sama ta myśl, że 30 sekund przed tym, jak został Adam postrzelony i się wykrwawił, jeszcze z nim gadałeś i byłeś ostatnią osobą, z którą on rozmawiał, no to jednak było trudne. Nadal cały czas mam te przemyślenia i cały czas przechodzi mi przez głowę właśnie to: "stój, policja!", "stój bo strzelam!" i strzał - podsumowuje z kolei świadek tego zdarzenia.

Więcej o: