Włocławek. Policjanci zawieszeni po tym, jak nagrywali półnagą zatrzymaną

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Włocławku nagrali półnagą kobietę, która wspina się na kratę w jednym z pomieszczeń. Na udostępnionym w internecie filmie słychać śmiech i przekleństwa policjantów.

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać półnagą kobietę wspinającą się po kratach celi. Film z zatrzymaną mieli nagrać policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Nagranie udostępnione zostało między innymi na stronie internetowej Zbigniewa Stonogi.

>>Motocyklista uniknął zderzenia z samochodem wyjeżdząjącym z podporządkowanej ulicy. Położył jednoślad i sunął po jezdni: 

Zobacz wideo

Policjanci z KMP we Włocławku zawieszeni po publikacji półnagiej zatrzymanej wspinającej się po kratach celi

"Szokujące nagranie i zabawy policjantów z Włocławka (tylko dla dorosłych). Gdzie jest BSW KGP?! Policjanci nagrali sobie półnagą kobietę. W służbach mundurowych nie ma już ani kultury ani szacunku dla i do człowieka. Gdzie jest Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji?!" - tak Zbigniew Stonoga skomentował nagranie z komendy.

Do sprawy odniosła się już KMP we Włocławku, która w oświadczeniu poinformowała o wszczęciu czynności wyjaśniających w sprawie funkcjonariuszy. Ma je prowadzić Biuro Spraw Wewnętrznych. W tej sprawie poinformowano także prokuraturę we Włocławku.

"W związku z naruszeniem zasad etyki zawodowej oraz prokuratorskimi zarzutami przekroczenia uprawnień, które przedstawione zostały jednemu z funkcjonariuszy KMP z Włocławka informuję, iż wobec dwóch policjantów wszczęto postępowania dyscyplinarne" - czytamy w oświadczeniu komendy. W związku z nagraniem dwóch policjantów zostało już zawieszonych w czynnościach służbowych, rozpoczęto także procedury związane ze zwolnieniem ich z policji.

Więcej o: