Kontrola CBA na UMCS w Lublinie. Chodzi o inwestycję wartą 145 mln zł

Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło kontrolę na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Chodzi o wartą ponad 145 milionów złotych inwestycję Centrum Ecotech-Complex.

Ecotech-Complex to centrum badawcze o powierzchni 11 072 metrów kwadratowych, które powstało przy ul. Głębokiej 39 w Lublinie. Budowa tego obiektu sfinansowana została dzięki funduszom z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Projekt ten jest wspólną inicjatywą pięciu instytucji -  UMCS w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Instytutu Agrofizyki PAN z siedzibą w Lublinie, Politechniki Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Badania przeprowadzane w Centrum Ecotech-Complex koncentrują się na czterech obszarach: rolnictwie, żywności, ochronie środowiska oraz bio-medycynie.

>>> Siemoniak: Doprowadzono do skrajnego upartyjnienia służb

Zobacz wideo

CBA z kontrolą w UMCS w Lublinie. Placówka ma jedyny w Polsce skaner rezonansu magnetycznego

Na stworzenie Centrum Ecotech-Complex wydano kwotę ponad 145 milionów złotych. 32 mln zł kosztował zakup wysokopolowego skanera rezonansu magnetycznego o indukcyjności pola magnetycznego 7 Tesli do zaawansowanych badań mózgu i obrazowania innych obszarów anatomicznych w obrębie całego ciała. To jedyne tego typu urządzenie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie.

Kontrola, którą prowadzi CBA, rozpoczęła się 24 października 2019 roku.

Więcej o: