Pogoda na dziś - czwartek 21 listopada. Duże zachmurzenie i silny wiatr w całej Polsce

Pogoda na dziś - czwartek 21 listopada. W piątek nad Polskę nadciągnie chłodne powietrze znad wschodu, jednak już w czwartek temperatura będzie niższa niż w poprzednich dniach. Uczucie chłodu potęgować będzie dodatkowo silny wiatr.
Zobacz wideo

Meteorolodzy zapowiadają na dziś duże zachmurzenie oraz deszcz w niemal całej Polsce. Dodatkowo przewidywane są silne porywy wiatru zwłaszcza na wschodzie i południu kraju.

Temperatura. Najchłodniej będzie na Podlasiu - tam tylko 6 stopni

Dziś najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców województwa podlaskiego, gdzie będzie maksymalnie 6 stopni oraz województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie przewidywanych jest 8 stopni. Najwyższą temperaturę pokażą z kolei termometry w Krakowie i Rzeszowie, gdzie będzie 12 stopni. Jeden stopień mniej zapowiadany jest w województwie świętokrzyskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim i wielkopolskim. 10 stopni prognozowanych jest z kolei w Warszawie, Zielonej Górze i Szczecinie. W pozostałych regionach będzie około 9 stopni. W nocy temperatura spadnie do 1 stopnia na wschodzie i 7 stopni na zachodzie.

Pogoda na dziś - czwartek 21 listopadaPogoda na dziś - czwartek 21 listopada gazeta.pl

Opady. Przelotny deszcz ominie dziś jedynie Pomorze

W czwartek niebo nad Polską przykryte będzie gęstymi chmurami. Szanse na niewielkie rozpogodzenia mają jedynie mieszkańcy województwa śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Przelotne opady deszczu zapowiadają się we wszystkich regionach wyłączając jedynie Pomorze. W Tatrach dodatkowo przewidywane są opady śniegu. Wiatr umiarkowany i silny, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Prędkość wiatru może miejscami dochodzić do 60-80 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: