Pogoda. Do Polski nadciąga zimno znad Rosji. Temperatura może być bliska zera

Pogoda. Już w najbliższy weekend czeka nas ochłodzenie - prognozuje Tomasz Wasilewski z TVN Meteo. Za kilka dni do Polski napłynie zimne powietrze znad Rosji.

We wtorek rano w Europie środkowej, wschodniej i północnej było wyjątkowo ciepło jak na listopad. Temperatura w krajach bałtyckich wahała się od 3 do 7 stopni, na Ukrainie od 0 do 5, a na południu Szwecji odnotowano nawet 8 stopni na plusie. Inaczej jest na zachodzie Europy, gdzie termometry wykazywały dziś rano wartości ujemne. Najzimniej było w Hiszpanii, gdzie odnotowano nawet -4 stopnie. Synoptycy prognozują, że już wkrótce wyraźnie ochłodzenie odczujemy także w Polsce.

>>> Morawiecki o klimacie: Tradycyjna energetyka jeszcze długo będzie ważna

Zobacz wideo

Pogoda. Zimno nadciąga do Polski. W weekend odczuwalne ochłodzenie

Od kilku dni nad Europą zachodnią i południową znajdują się niże, które sprawiają, że do Polski napływa ciepłe powietrze z południa. Już wkrótce jednak pogodę w Europie środkowej zdominuje rosnący w siłę wyż znad Rosji, który sprawi, że zrobi się zimniej. Meteorolodzy prognozują, że nastąpi to już w najbliższy weekend.

W sobotę i niedzielę temperatura w Polsce spadnie nawet o kilka stopni. Zimno znad Rosji będzie odczuwalne przede wszystkim na wschodzie kraju. Z prognozy pogody serwisu pogodynka.pl wynika, że w najbliższy weekend w Warszawie będzie maksymalnie 8 stopni, Lublinie 6 stopni, a w Suwałkach tylko 2 stopnie. Meteorolodzy z serwisu windy.com prognozują z kolei, że w sobotę rano temperatura w Łomży i Olsztynie może spaść nawet do 0 stopni. Podobne warunki atmosferyczne odnotujemy także w niedzielny poranek. Po weekendzie temperatura znów wzrośnie, ale nie będzie już tak ciepło, jak do tej pory - mówił Tomasz Wasilewski w TVN Meteo

Więcej o:
Komentarze (29)
Pogoda. Do Polski nadciąga zimno znad Rosji. Temperatura może być bliska zera
Zaloguj się
 • magwol2

  Oceniono 26 razy 20

  Druga połowa listopada. O tej porze kiedyś leżał już śnieg.
  A tu nagle ojej, temperatura bliska zeru!
  To nie ten przymrozek powinien niepokoić, le wlasnie to dziwne ciepło.

 • ipta

  Oceniono 10 razy 8

  WINA TUSKA

 • mlynek_999

  Oceniono 12 razy 8

  Rany boskie. Nie straszcie ludzi. Blisko zera to nie ma żartów

 • astropath

  Oceniono 6 razy 6

  Dramat. Temperatura bliska zera w drugiej połowie listopada to kataklizm.
  Jak ja tęsknię za prwadziwą trzymiesieczną zimą, potem roztopami, tajeniem śniegów, powolnym przedwiosennym ociepleniem, tym zapachem pierwszego śniegu, potem zaspami, zawiejami i pierwszymi zapachami i dżwiękami wiosny. Niestety klimat nam strasznie przez ostatnie 30 lat zubożał i - wręcz - zchamiał.

 • epik73

  Oceniono 6 razy 6

  Bez przesady zimno to byłoby poniżej 10 i tydzień non stop śnieg, a zero to siedzi w sejmie

 • haha-to-ja

  Oceniono 9 razy 5

  UZ udaje że nie umie przeczytac pogody. Kochane dzieci uczcie się bo zostaniecie dzinnikarzami

 • maxwywar2

  Oceniono 3 razy 3

  Czy IGMW wydało ostrzeżenie? Jak nie to do pudła z nimi ktoś sobie przeziębi uszy a to już pole do popisu dla prokuratury.

 • slon2002

  Oceniono 4 razy 2

  Armageddon!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Koniec nadchodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Idzie zima!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co to będzie? Co to będzie? Zamieć i goło leć!

 • stalowy_jez

  Oceniono 4 razy 2

  Moradziecki wez cos zrob . Tylko nie qpe w gacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX