Gniewoszów. CBŚP przeprowadza ewakuację szkoły. W jej sąsiedztwie znaleziono niewybuchy

W miejscowości Gniewoszów w województwie mazowieckim trwa ewakuacja uczniów i nauczycieli jednej ze szkół. Przyczyną są niewybuchy znalezione w sąsiedztwie placówki.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" na terenie prywatnej posesji, która sąsiaduje ze szkołą, znalezione zostały pociski artyleryjskie i innego rodzaju amunicja. Przedmioty te pochodzą najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Ewakuacja szkoły na Mazowszu. W okolicy znaleziono pociski z czasów II wojny światowej

Konieczne było ewakuowanie pobliskiej szkoły podstawowej, z której wyprowadzono 350 osób. - Dzieci są odbierane przez rodziców albo rozwożone gimbusami - powiedziała rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Katarzyna Kucharska.

Akcja zabezpieczenia niewybuchów prowadzona jest przez Centralne Biuro Śledcze Policji oraz pirotechników. Gniewoszów to miejscowość znajdująca się w województwie mazowieckim, na południe od Warszawy i wschód od Radomia.

>>>Czy wiesz, jak wygląda detonacja materiałów wybuchowych? Tak pozbyto się ładunków, które ABW znalazła przy osobach podejrzanych o przygotowywanie ataków na muzułmanów: 

Zobacz wideo
Więcej o: