Konin. Siostra zastrzelonego 21-latka: "Chcecie wybronić zabójcę. G***o wiecie o całej sytuacji!"

Po śmiertelnym postrzeleniu przez policjanta 21-letniego Adama C. sytuacja w Koninie jest napięta. W obronie funkcjonariusza stanęli niektórzy internauci. Na takie zachowanie zareagowała siostra zmarłego mężczyzny.

W niedzielę 17 listopada przed komisariatem policji w Koninie doszło do zamieszek, podczas których część z kilkudziesięciu zgromadzonych osób wyzywała policjantów, a na koniec obrzuciła ich kamieniami i butelkami. W obronie policjantów stanęli niektórzy internauci, którzy utworzyli nawet specjalne grupy na Facebooku, takie jak "Murem za Policjantem z Konina".

Siostra 21-latka postrzelonego przez policjanta w Koninie: "Chcecie wybronić zabójcę"

Jak podaje Radio Zet, podczas dyskusji internauci przytaczają informacje, jakie pojawiły się w mediach, m.in. tę dotyczącą umiejscowienia rany postrzałowej. Większość jest zdania, że skoro rana jest z przodu klatki piersiowej, to musi oznaczać, że 21-latek zaatakował policjanta, co zgadzałoby się z wersją podawaną przez funkcjonariusza. Na niektóre komentarze, które pojawiły się na wspomnianej grupie na Facebooku, zareagowała Halina, siostra zmarłego mężczyzny.

Proszę się nie udzielać na temat mojego brata, w ogóle go nie znacie. Nie wiecie, jaki on był. Chcecie wybronić zabójcę, co wy chcecie pokazać. Idźcie na komisariat i fałszywe zeznania zacznijcie mówić i bardziej włazić w d**ę policji. Mój brat nie był żadnym dilerem. […] To chore, że morderca dostał wsparcie psychologiczne, a cała rodzina nie! Chcą wybronić mordercę, ale tak łatwo im się nie uda... już jedna sytuacja była, że zaczęli wymyślać, że jest w szpitalu, że dostał zawału, że ma coś z głową i sprawa ucichła. Nie chcę, żeby ktoś wypowiadał się na temat Adasia, bo g***o o nim wiecie. I g***o wiecie o tej całej sytuacji

W sprawie śmierci Adama C. głos zabrał także jego ojciec, który zaapelował do mieszkańców Konina o uszanowanie śmierci syna i zachowanie spokoju. Do protestujących zaapelowała także narzeczona mężczyzny, która w rozmowie z PAP poprosiła o zakończenie protestów. - Nie będziemy pokazywać, że jesteśmy słabi. Już pokazaliśmy, co potrafimy. Policja w Koninie będzie pamiętać, czyją krew mają na rękach - dodała.

Więcej o:
Komentarze (661)
Konin. Siostra zastrzelonego 21-latka: "Chcecie wybronić zabójcę. G***o wiecie o całej sytuacji!"
Zaloguj się
 • stachkaz1947

  Oceniono 120 razy 60

  Dlaczego ta siostra pisze pół-zdaniami .
  Może mówi tylko półprawdy.Opisz cał a PRAWDĘ a nie stwierdzenie -gó--no o nim wiecie.
  Napisz to czego nie wiemy- napisz dlaczego uciekał -napisz co to za proszek
  a nie---Gó,,,,no o nim wiecie.

 • berek-oberek

  Oceniono 93 razy 47

  Styl wypowiedzi siostrzyczki wraz z pierwotnym oświadczeniem ojczulka wydaje się potwierdzać patologiczne charakter rodziny.

 • robur1978

  Oceniono 57 razy 37

  Srednio co kilka tygodni czytam o podobnych sytuacjach podczas porachunkow gangow narkotykowych w Dublinie. Kogos ubija a potem rodzina mowi, ze kochajacy maz i ojciec 3 dzieci. Dziwne, ze czesto znany lokalnej policji. Dziwne, ze w Polsce policja zawsze w takich przypadkach ma do czynienia z pijanym / nacpanym / pod wplywem dopalaczy gosciem, ktory sie stawia, rzuca i odmawia wykonywania polecen. A rodzina mowi, ze jaki to wspanialy, kochajacy brat, syn, co to muchy by nie skrzywdzil. Moze sami g*** wiedza z kim zyja pod dachem.

 • lindhorst1

  Oceniono 59 razy 37

  Rzucanie wulgaryzmami w takiej sytuacji to nie jest najszczęśliwszy pomysł. Podobnie jest z protestami pod komendą policji: widać tam ludzi, których w ciemnej uliczce raczej nie chcielibyśmy spotkać. W niczym nie zmienia to faktu oczywistego: polska policja uległa bardzo głębokiej demoralizacji. Pracowały na to wszystkie rządy po 1989 roku, zapewniając "służbom" praktyczną bezkarność, rozbudowując je przy tym bez opamiętania. Charakterystycznym obrazkiem, chętnie pokazywanym w telewizjach, to widok zatrzymanego, którego policjanci prowadzą zgiętego w pół, w nienaturalnej, upokarzającej pozycji, choć nie stawia żadnego oporu. Ile było przypadków pomylenia adresów. Za każdym razem scenariusz ten sam: policja wywala drzwi i zaczyna od masakrowania wszystkich w mieszkaniu, bez względu na wiek i płeć. Czy ktoś kiedykolwiek został za to ukarany? Nie słyszałem. Do Lwa Rywina, który zapewne był winny poważnego przestępstwa, ale raczej nie biegał z pistoletem maszynowym, policja wchodziła, wysadzając bramę wjazdową. I pewnie niejednemu bardzo się to podobało. Mamy, czego chcieliśmy, albo przynajmniej, co tolerowaliśmy. Zabójstwo w Koninie to tylko wierzchołek góry lodowej.

 • pablo_spear

  Oceniono 81 razy 37

  Kulsony to maja przerabane. Aresztuja panie z biala roza - zle, pilnuja pomnika - zle, ochraniaja miesiecznice - zle, postrzela przestepce - zle. To co oni maja robic?

 • wranek

  Oceniono 68 razy 26

  Ciekawe, jakie ma zdanie siostra narkomana, którego zaopatrywała ofiara...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX