Pogoda na dziś - środa 20 listopada. Spore zachmurzenia w większości kraju, ale będzie ciepło

Pogoda na dziś - środa 20 listopada. Dziś w Polsce temperatury maksymalne wyniosą od 9 stopni na północy do maksymalnie 12 stopni na południu. W tym tygodniu temperatury zaczną stopniowo spadać.
Zobacz wideo

Meteorolodzy prognozują na dziś więcej zachmurzeń na wschodzie i północy kraju. Na większe rozpogodzenia mogą liczyć mieszkańcy zachodnich województw.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 9 do 12 stopni

Dziś najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców północnej Polski. W województwach wielkopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim termometry pokażą do maksymalnie 9 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w Kielcach, Rzeszowie, Krakowie, Łodzi i Zielonej Górze. 11 stopni prognozowanych jest na Mazowszu, Kujawach i Dolnym Śląsku. W Lublinie i Katowicach najcieplej - będzie tam około 12 stopni. W nocy temperatura spadnie do 4 stopni na Podlasiu i 9 stopni w centrum.

Pogoda na dziś - środa 20 listopada.Pogoda na dziś - środa 20 listopada. gazeta.pl

Opady. Rano w całej Polsce mgły ograniczające widoczność do 300 metrów

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże zwłaszcza w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim. Rano na południowym wschodzie możliwe słabe opady deszczu. Dodatkowo prognozowana jest mgła ograniczająca widoczność do 300 metrów. Wiatr raczej słaby, silniejsze porywy do 60 km/h jedynie w Tatrach i Beskidach. Wieczorem w górach może spaść śnieg i śnieg z deszczem.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: