Kraków. Zapłaciła znalezioną kartą 771 razy. Właścicielka nie zorientowała się prawie przez rok

W ręce krakowskich policjantów trafiła 62-latka, która przez 10 miesięcy ponad 700-krotnie płaciła cudzą kartą bankomatową. Łącznie wydała ok. 6,5 tys. zł. Właścicielka karty długo nie zdawała sobie sprawy z kradzieży pieniędzy.

Do krakowskiego komisariatu zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że ktoś korzystał z jej zagubionej karty bankomatowej. W ciągu 10 miesięcy sprawca posłużył się kartą 771 razy, wydając łącznie 6,5 tys. zł. PIN nie był tej osobie potrzebny, gdyż płaciła za niewielkie zakupy lub bilety komunikacji miejskiej.

Właścicielka karty długo nie wiedziała o tej sytuacji, bo korzystała z płatności telefonem. Była pewna, że karta znajduje się w jej domu.

Zobacz wideo

Kraków: 62-latka płaciła cudzą kartą

13 listopada policjanci zatrzymali w tej sprawie 62-letnią kobietę. Usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz posłużenia się cudzą kartą płatniczą. Podejrzana przyznała się do winy. Powiedziała policjantom, że kartę znalazła w automacie z biletami.

"Podejrzana wyraziła skruchę za popełnione czyny i wyraziła również wolę dobrowolnego poddania się karze" - informuje krakowska policja.

Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.