Byli funkcjonariusze CBŚP i CBA zatrzymani przez ABW. Chodzi o śledztwo ws. afery podkarpackiej

Funkcjonariusz podkarpackiego zarządu CBŚP, dwaj byli funkcjonariusze tej formacji oraz jeden były funkcjonariusz CBA zostali zatrzymani przez ABW. Zatrzymanie ma związek ze śledztwem ws. Daniela Ś., byłego naczelnika CBŚP, który miał "ochraniać" agencje towarzyskie prowadzone na Podkarpaciu przez dwóch Ukraińców.

"Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali cztery osoby w ramach śledztwa prowadzonego przeciwko Danielowi Ś., a uprzednio także przeciwko właścicielom agencji towarzyskich Aleksiejowi R. i Jewgenijowi R." - informuje Prokuratura Krajowa w komunikacie przesłanym redakcji Gazeta.pl.

Z informacji udostępnionych przez śledczych wynika, że wśród zatrzymanych jest dwóch byłych funkcjonariuszy CBŚP i jeden były funkcjonariusz CBA oraz jeden obecny funkcjonariusz CBŚP. Jako pierwsze o zatrzymaniu poinformowało radio RMF FM.

Zatrzymania mają związek ze śledztwem ws. byłego naczelnika CBŚP Daniela Ś., który miał "ochraniać" agencje towarzyskie prowadzone na Podkarpaciu przez dwóch Ukraińców.

Zobacz także: Zapis monitoringu z korytarza przed celą Dawida Kosteckiego

Zobacz wideo

Pochodzący z Ukrainy bracia R. mieli handlować kobietami i zmuszać je do prostytucji. Ich działalność miała być możliwa dzięki parasolowi ochronnemu ze strony m.in. właśnie Daniela Ś. Mężczyzna został zatrzymany w 2016 r.

O współpracy Daniela Ś. z Ukraińcami zeznawał według informacji Onetu w 2012 r. zmarły w sierpniu pięściarz Dawid Kostecki. Sportowiec był świadkiem w tzw. aferze podkarpackiej. Twierdził, że na polecenie Daniela Ś. kobieta o imieniu Paula zbierała haki na "różne osoby wywodzące się z każdego środowiska". Policjant miał polecić także zamontowanie podsłuchów, służących do zbierania informacji "w stosunku do osób związanych z władzami i polityką".

Więcej o: