Płock. Policja zatrzymała kierowcę, który prawie potrącił dwójkę dzieci na pasach

Policja zatrzymała kierowcę, który rozpędzonym autem wjechał na przejście dla pieszych o kilkadziesiąt centymetrów mijając dwójkę dzieci. 28-letni obywatel Ukrainy przyznał się do popełnionego wykroczenia.

Jak podaje "Wyborcza" policjantom udało się zatrzymać kierowcę w ciągu doby od przyjęcia zgłoszenia. Funkcjonariusze zabrali mężczyźnie prawo jazdy oraz skierowali wniosek o ukaranie 28-latka. Za popełnione wykroczenie grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna w wysokości do nawet pięciu tysięcy złotych. 28-letni obywatel Ukrainy przyznał się do winy.

Policja zatrzymała kierowcę, który o mało nie potrącił dwóch dziewczynek na przejściu dla pieszych w Płocku

- Policjanci podjęli zdecydowane działania, by jak najszybciej zatrzymać pirata drogowego, który swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla życia uczestników ruchu drogowego. Choć droga do ustalenia danych kierującego tym pojazdem nie była prosta, policjanci krok po kroku analizowali historię pojazdu i docierali do ewentualnych jego właścicieli. Determinacja mundurowych doprowadziła do ustalenia kierującego - powiedziała rzeczniczka płockiej policji Marta Lewandowska.

Nagranie pokazujące niebezpieczną sytuację zostało udostępnione przez stronę komunikacji miejskiej w Płocku. Na filmie widać, jak dwie dziewczynki jadące na rolkach wjeżdżają na przejście dla pieszych. Dzieci wjechały na nie dopiero wtedy, gdy przed pasami zatrzymał się kierowca autobusu. Ostrożności nie zachował jednak jadący lewym pasem kierowca samochodu osobowego, który z dużą prędkością wjeżdża na pasy o kilkadziesiąt centymetrów mijając dziewczynki. 

>> Policjanci z Pomorza udostępnili materiały pokazujące agresję na polskich drogach. Nagrania opublikowano w ramach kampanii "Stop agresji drogowej". >>

Zobacz wideo
Więcej o: