Konin. Ojciec zastrzelonego 21-latka apeluje do protestujących: "Uszanujcie śmierć mojego syna"

W czwartek 21-letni Adam C. został śmiertelnie postrzelony przez policjanta. Kilka dni później w Koninie odbyły się protesty, które szybko przerodziły się w zamieszki z policją. Ojciec ofiary zaapelował do wszystkich o zachowanie spokoju w sprawie śmierci jego syna. - To, co robicie, naprawdę przeszkadza - powiedział podczas konferencji prasowej.
Zobacz wideo

W niedzielę 17 listopada przed komendą policji w Koninie protestowało kilkadziesiąt osób. Zgromadzeni wznosili wulgarne okrzyki, później zaczęli też obrzucać policjantów kamieniami i butelkami. W wyniku zamieszek rannych zostało trzech policjantów, a w związku z tymi wydarzeniami zatrzymanych zostało siedem osób: cztery z nich to nieletni, a pozostali to mężczyźni w wieku 18, 23 i 27 lat. Zatrzymani byli pod wpływem alkoholu.

Konin. Ojciec postrzelonego 21-latka apeluje o spokój: "To co robicie naprawdę przeszkadza"

Następnego dnia podczas konferencji prasowej apel do uczestników protestu skierował ojciec 21-latka śmiertelnie postrzelonego przez policjanta. - Chciałbym prosić wszystkich w imieniu swoim i syna, żebyście nic nie robili, żebyście uszanowali śmierć mojego syna. To, co robicie, naprawdę przeszkadza i dla dobra syna proszę: skończcie z tym - powiedział cytowany przez TVN24 ojciec Adama C.

14 listopada 21-letni Adam C. został śmiertelnie postrzelony podczas próby zatrzymania w Koninie. W piątek przeprowadzona została sekcja zwłok mężczyzny, jednak na jej wyniki trzeba jednak poczekać. Na razie śledczy zbierają materiał dowodowy: przesłuchany został drugi z policjantów patrolu, świadkowe zdarzenia oraz zabezpieczone zostały nagrania z kamer monitoringu, które mają pokazywać przebieg całego zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Koninie. 

Więcej o: