Pomorze. Znaleziono ciało żubra z odciętą głową. Nieoficjalnie: Miał rany postrzałowe. Policja szuka sprawców

W miejscowości Dąbrówno na Pomorzu spacerowicze natrafili na zwłoki żubra. Zwierzę miało odciętą głowę. Policja poszukuje sprawców śmierci żubra oraz sprawdza, czy w tym czasie w okolicy nie zaplanowano polowań.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF FM w niedzielę 17 listopada w godzinach wieczornych w miejscowości Dąbrówno w województwie pomorskim spacerowicze znaleźli zwłoki żubra. Zwierzę miało odciętą głowę.

Policja sprawdza, czy w okolicy odbywały się polowania

- Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. W tuszy żubra funkcjonariusze ujawnili przestrzeliny. Zarówno głowa jak i tusza zwierzęcia zostały zabezpieczone do dalszych badań - poinformowała rzeczniczka słupskiej policji Monika Sadurska. 

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy wynika, że zwierzę miało co najmniej dwie rany postrzałowe. Szczegółowe badania mają ustalić, czy żubr żył w momencie, kiedy ktoś odcinał mu głowę. Dodatkowo policjanci starają się ustalić z jakiej dokładnie broni oddano strzały. - Ustalamy, czy w chwili tego zdarzenia były polowania. Jeżeli okaże się, że odbywały się polowania, będziemy zabezpieczać dokumentację i przesłuchiwać kolejnych świadków. Nasze czynności zmierzają do ustalenia sprawcy lub sprawców - przekazała rzeczniczka policji w Słupsku.

Najprawdopodobniej zabity żubr jest zwierzęciem, które od kilku tygodni widywane było w okolicach powiatu lęborskiego i bytowskiego. Żubr jest chroniony na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody oraz na mocy rozporządzenia ministra środowiska z 16 grudnia 2016 roku o ochronie gatunkowej zwierząt. Od 1966 roku żubr znajduje się w Czerwonej Księdze gatunków zagrożonych wyginięciem wydawanej przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody i Jej Zasobów.

Więcej o:
Komentarze (54)
Pomorze. Znaleziono ciało żubra z odciętą głową. Nieoficjalnie: Miał rany postrzałowe. Policja szuka sprawców
Zaloguj się
 • homo_lupus

  Oceniono 26 razy 22

  Ten żubr miał pecha, bo był podobny do dzika.
  Albo do lisa.
  Zająca.
  Ewentualnie do naganiacza.

 • pan.szklanka

  Oceniono 24 razy 18

  Śledztwo mogłoby wskazać na lokalnych patriotów z błogosławieństwem proboszcza.
  Po co to komu? Stwierdzą samobójstwo.

 • arreis65

  Oceniono 24 razy 18

  pewnie znowu jakiś "miłośnik przyrody" z zakonu zwyrodnialca szyszki pomylił z dzikiem !!!

 • siekieraaxe

  Oceniono 19 razy 13

  trzy zubry
  trzy wilki
  dwóch naganiaczy
  jeden rowerzysta
  jeden koń
  jeden wożnica
  OTO UZYSK panów od Sw Huberta
  w zachdniej PL
  w ostanim czasie

 • m260011

  Oceniono 14 razy 12

  Lata pracy nad odtworzeniem niemal wyrżniętego gatunku, setki zaangażowanych osób, ogromne koszty, żeby jeden z drugim jełop mogli sobie powiesić łeb nad kominkiem. Swój łeb se powieś.

 • wolak007

  Oceniono 13 razy 11

  Myśliwi to ślepa uliczka ewolucji w XXI wieku.

 • juma07

  Oceniono 14 razy 10

  Gdyby!!!!! powtarzam GDYBY środowisko myśliwych było honorowe, to za 1 punkt honoru stawialiby sobie walkę z takim wrednym kłusownictwem... z tym tylko, że za tym sztucerem stał taki pan z kapelusikiem i piórkiem, ... z własnego kręgu...

 • nukula4

  Oceniono 10 razy 8

  Obserwujcie tylko u kogo na ścinie pojawi się świeża głowa! I czekajcie na dobrą zmianę bo póki rządzi PiS to nawet nie ma z kim gadać. Oni chronią tylko siebie i księży!

 • pioter83

  Oceniono 10 razy 8

  Szukajcie w PZŁ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX