Konin. Przy postrzelonym 21-latku znaleziono narkotyki? Nieoficjalnie: To pochodna metamfetaminy

Według informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową przy ciele zastrzelonego 21-latka z Konina znaleziono substancję, która jest pochodną metamfetaminy. Dziennikarze PAP powołują się na źródła zbliżone do śledczych.

Informacji przekazanych przez PAP nie komentuje Komenda Miejska Policji w Koninie. Jak powiedział rzecznik komendanta, ze względu na dobro śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową, policja nie będzie odnosić się do doniesień w tej sprawie.

Postrzelenie 21-latka w Koninie. Według ustaleń PAP przy ciele znaleziono pochodną amfetaminy

Według ustaleń PAP w piątek przeprowadzona została sekcja zwłok ofiary. W poniedziałek z kolei śledczy mają przesłuchać policjanta, który postrzelił 21-letniego Adama. Dodatkowo jak podaje portal naszemiasto.pl 18 listopada rano przy ulicy Wyszyńskiego przeprowadzona została wizja lokalna, w której najprawdopodobniej uczestniczył prokurator.

Prokuratura w Koninie wszczęła już śledztwo w sprawie nieumyślnego przekroczenia uprawnień przez policjanta i nieumyślnego doprowadzenia przez niego do śmierci Adama C. - W tej chwili pojawiają się różne, rozbieżne wersje. Przesłuchaliśmy już tego policjanta, który nie strzelał. Istotne znaczenie będzie miała analiza monitoringu z miejsca zdarzenia. Wiemy, że nagrała się znaczna część zdarzenia - powiedziała w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda. 

W czwartek 14 listopada podczas próby zatrzymania policjant śmiertelnie postrzelił 21-letniego Adama C., który na widok funkcjonariuszy rzucił się do ucieczki. Według policjantów mężczyzna miał mieć przy sobie nożyczki, którymi próbował zaatakować policjanta. Relację tę mogą potwierdzać ostatnie ustalenia dziennikarzy WP.pl, zgodnie z którymi rana wlotowa zlokalizowana jest z przodu ciała.

Więcej o:
Komentarze (304)
Konin. Przy postrzelonym 21-latku znaleziono narkotyki? Nieoficjalnie: To pochodna metamfetaminy
Zaloguj się
 • uthark

  Oceniono 46 razy 20

  Ludzie, jak policjant prosi o dokumenty, to trzeba je grzecznie podać. Spisze i sobie pójdzie. Wszelkie podejrzane zachowanie to zaproszenie do rewizji torby/plecaka/kieszeni, a próba ucieczki to jednoznaczne przyznanie się, że coś ma się do ukrycia.

 • zdziwiony6

  Oceniono 31 razy 15

  Śmierć tego chłopaka jest tragedią ale popatrzmy na sprawę spokojnie. Jest dzień powszedni, godzina 10 rano a on kręci się po ulicach z jakimiś prochamiw kieszeni i zagaduje 15 latków. Chciał isprzedać albo próbował ich namówić, żeby rozprowadzali jego towar w szkole.

 • cim_cum

  Oceniono 21 razy 11

  W Polsce nie mamy doświadczenia z bronią palną. Gdy pada strzał, to mało kto jest w stanie w ogóle zorientować się, że użyto broni. Nie boimy się jej, bo nie znamy skutków postrzału. W USA gdy jest strzelanina, to ludzie albo kładą się na ziemi, albo uciekają. Gdy w USA policjant wyciąga broń, to wszyscy wiedzą, że żarty się skończyły, a u nas bandziory podejmują dyskusję i dalej nacierają na funkcjonariusza. Najgorsze to są te kobitki, które piskliwymi głosikami próbują bronić przed policją tych swoich Sebów i Matich. Kilka takich postrzałów jak w Koninie i być może będzie wreszcie porządek. Oczywiście żal mi ojca tego zastrzelonego chłopaka, ale jeszcze bardziej współczuję policjantowi.

 • elemir

  Oceniono 37 razy 11

  Pochodną metamfetaminy? A po co ktoś miałby robić "pochodne".
  Raczej, któryś ze związków przypominających amfetaminę
  budową, składem i działaniem.
  Ale znacznie ważniejsze byłoby napisanie ILE tego było.
  Czy chłopak miał 1 działkę dla siebie, czy 10 g.
  Ale jeszcze ważniejsze byłoby niestrzelanie w korpus,
  tylko dlatego, że ktoś zaczął uciekać na widok policji.

 • brave48

  Oceniono 17 razy 11

  poczekajmy spokojnie z wyrokowaniem do czasu zakończenia śledztwa ...

 • remo29

  Oceniono 23 razy 7

  Im dalej w las, tym więcej drzew - wczoraj było, że zastrzelony, bo uciekał, dzisiaj się okazało, że strzał dostał w przód, nie w plecy, to jak? Uciekał tyłem?

 • state77

  Oceniono 14 razy 6

  Wiemy że chudy był i muchy by nie skrzywdził (jak powiedzieli jego znajomi) ale czy do kościoła chodził? katolik? dziewczynę miał? to skąd ta biała substancja u niego?

 • jugger

  Oceniono 19 razy 5

  DOBRZE, ŻE ZABILI TEGO HANDLARZA ŚMIERCIĄ. HANDLOWAŁ NIĄ TO GO TA ŚMIERĆ DOPADŁA. Jak sobie pomyśle, że sprzedawał narkotyki 15 letnim dzieciom to nawet mi go nie żal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX