NFZ zakazuje zakrapianych imprez pracowniczych. Wszystko przez "meksykańską fiestę" dyrektorów

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski zadecydował o wprowadzeniu zakazu organizowania zakrapianych imprez pracowniczych. Nowe zasady są wynikiem publikacji dziennikarzy "Faktu", krótszy dotarli do nagrania z zabawy zorganizowanej dla dyrektorów oddziałów NFZ.

Meksykańskie sombrera na głowach uczestników zabawy oraz podlaski bimber i wódka na stołach to tylko część atrakcji na imprezie zorganizowanej dla dyrektorów oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym na rozmowę do Ministerstwa Zdrowia został wezwany prezes NFZ, który właśnie wydał zakaz organizowania zakrapianych imprez pracowniczych.

Prezes NFZ zakazuje organizowania zakrapianych imprez pracowniczych

Według ustaleń "Faktu" po ostatnich doniesieniach dziennikarzy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski wydał wszystkim szefom oddziałów zakaz organizowania zakrapianych imprez dla swoich pracowników. Dodatkowo podczas szkoleń opłacanych przez fundusz lub samych pracowników, nie może być alkoholu. Złamanie zakazu prezesa NFZ ma grozić surowymi karami, wśród których przewiduje się nagany, a nawet zwolnienia.

Decyzja prezesa ma mieć związek z zakrapianą imprezą dyrektorów oddziałów NFZ, która miała odbyć się w pod koniec lutego tego roku w Krakowie. Oficjalnie pracownicy spotkali się na konferencji, której celem było omówienie spraw finansowych oraz funkcjonowania infolinii NFZ.

Dziennikarze dotarli jednak do mniej oficjalnej części spotkania, która odbyła się w "meksykańskim stylu". Na nagraniu opublikowanym na portalu społecznościowym widać kilku dyrektorów, którzy w ponczach i sombrerach bawią się podczas imprezy. Rzeczniczka prasowa jednego z oddziałów funduszu powiedziała, że był to czas prywatny pracowników, a zabawa organizowana była z ich prywatnych środków już po przeprowadzeniu oficjalnych spotkań.

>>> Przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów "Primum Non Nocere", o sytuacji na polskich SOR-ach: Lekarze mają leczyć. Nie studiowali zarządzania

Zobacz wideo
Więcej o: