NFZ zakazuje zakrapianych imprez pracowniczych. Wszystko przez "meksykańską fiestę" dyrektorów

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski zadecydował o wprowadzeniu zakazu organizowania zakrapianych imprez pracowniczych. Nowe zasady są wynikiem publikacji dziennikarzy "Faktu", krótszy dotarli do nagrania z zabawy zorganizowanej dla dyrektorów oddziałów NFZ.

Meksykańskie sombrera na głowach uczestników zabawy oraz podlaski bimber i wódka na stołach to tylko część atrakcji na imprezie zorganizowanej dla dyrektorów oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym na rozmowę do Ministerstwa Zdrowia został wezwany prezes NFZ, który właśnie wydał zakaz organizowania zakrapianych imprez pracowniczych.

Prezes NFZ zakazuje organizowania zakrapianych imprez pracowniczych

Według ustaleń "Faktu" po ostatnich doniesieniach dziennikarzy prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski wydał wszystkim szefom oddziałów zakaz organizowania zakrapianych imprez dla swoich pracowników. Dodatkowo podczas szkoleń opłacanych przez fundusz lub samych pracowników, nie może być alkoholu. Złamanie zakazu prezesa NFZ ma grozić surowymi karami, wśród których przewiduje się nagany, a nawet zwolnienia.

Decyzja prezesa ma mieć związek z zakrapianą imprezą dyrektorów oddziałów NFZ, która miała odbyć się w pod koniec lutego tego roku w Krakowie. Oficjalnie pracownicy spotkali się na konferencji, której celem było omówienie spraw finansowych oraz funkcjonowania infolinii NFZ.

Dziennikarze dotarli jednak do mniej oficjalnej części spotkania, która odbyła się w "meksykańskim stylu". Na nagraniu opublikowanym na portalu społecznościowym widać kilku dyrektorów, którzy w ponczach i sombrerach bawią się podczas imprezy. Rzeczniczka prasowa jednego z oddziałów funduszu powiedziała, że był to czas prywatny pracowników, a zabawa organizowana była z ich prywatnych środków już po przeprowadzeniu oficjalnych spotkań.

>>> Przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów "Primum Non Nocere", o sytuacji na polskich SOR-ach: Lekarze mają leczyć. Nie studiowali zarządzania

Więcej o:
Komentarze (86)
NFZ zakazuje zakrapianych imprez pracowniczych. Wszystko przez "meksykańską fiestę" dyrektorów
Zaloguj się
 • H2O H2O

  Oceniono 34 razy 26

  Ale przecież szczęśliwie nie mamy nadwykrywalności chorób, szpitale się nie zadłużają, kolejki do lekarzy skracają... mamy najlepszą służbę zdrowia na świecie! To chyba jest co świętować?

 • pan.szklanka

  Oceniono 20 razy 18

  Podlaski bimber i sombrero to za mało na "meksykański styl". Powinni się byli odurzyć medyczną marihuaną, podzielić na gangi w zależności od oddziału, zagrać w paintball kulkami z łożysk i zbudować kapliczkę ku chwale Świętej Śmierci, która niemało dla NFZ oszczędza.

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 12

  Dzięki "wydajnej" pracy NFZ większość suwerena niedługo tylko w stypach będzie brało udział. Jako gość, bądź nie owijając w bawełnę, jako powód..

 • jxl82

  Oceniono 15 razy 11

  Amigos z LOS Zusas i Emeritos Cartel.

 • a-koneserka

  Oceniono 11 razy 9

  Tajemnicą poliszynela jest to, że tak właśnie wyglądają szkolenia wyjazdowe w państwowych firmach. I nigdy ich koszty nie są pokrywane z prywatnych środków.

 • jerzysm42

  Oceniono 11 razy 9

  Nie rozumiem dlaczego prezes Niedzielski się ich czepia.
  Przecież chlali za pieniądze suwerena.

 • wojteksta

  Oceniono 11 razy 9

  zawinił dyrektor, a ukarali załogę, prawidłowo

 • boo-boo

  Oceniono 8 razy 8

  A ciemny lud niech zbiera na leczenie na siepomaga.........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX