Kołobrzeg. Narzeczona "Tulipana" twierdzi, że nie wiedziała o morderstwach, choć przywłaszczyła rzeczy ofiary

Narzeczona marynarza z Kołobrzegu, która do tej pory przebywa w areszcie, twierdzi że nic nie wiedziała o zbrodniach popełnianych przez jej przyszłego męża. 45-latka została zatrzymana w sprawie przywłaszczenia mienia jednej z ofiar "Tulipana", a jej obrońcy przekonują, że tylko pomagała sprzątać mieszkanie.
Zobacz wideo

Według ustaleń dziennikarzy "Super Expressu" 43-letni Mariusz G. został aresztowany na trzy dni przed swoim ślubem. Narzeczoną podejrzanego o popełnienie co najmniej trzech morderstw mężczyzny miała być Dorota Ł., która została zatrzymana w związku przywłaszczenia mienia jednej z ofiar. Kobieta pomagała przyszłemu mężowi zabrać rzeczy z mieszkania ostatniej zamordowanej.

Narzeczona "Tulipana z Kołobrzegu" twierdzi, że nie wiedziała nic o zbrodniach przyszłego męża

Dorota Ł. obecnie przebywa w areszcie, a według prawników kobiety, do których dotarł "Fakt", zatrzymana nie wiedziała nic o zbrodniach swojego przyszłego męża. - Moja klientka na prośbę tego pana tylko pomogła mu posprzątać mieszkanie - powiedział jej adwokat mecenas Jan Daszko. Śledczy mimo wszystko postawili 45-latce zarzuty przywłaszczenia mienia o wartości ponad dwóch tysięcy złotych.

Mariusz G. został zatrzymany w związku z przywłaszczeniem mienia Bogusławy R. oraz oszustwem. W tym czasie jednak śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy z "Archiwum X" dało nowe dowody w sprawie mężczyzny. Odnaleziono bowiem ciało Bogusławy R., które zostało zakopane niedaleko rzeki Parsęty w Kołobrzegu. Mężczyzna od razu usłyszał zarzut zabójstwa kobiety, której majątek miał przejąć po jej zaginięciu.

W podobny sposób mężczyzna przejął mieszkania i rzeczy należące do swoich dwóch byłych partnerek Iwony K. oraz Anety D. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do ich zabójstwa oraz wskazał miejsca, gdzie ukrył ich ciała. Mężczyzna obecnie przebywa w tymczasowym areszcie, za zarzucane mu czyny grozi mu od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Więcej o: