Pogoda na dziś - wtorek 19 listopada. W całej Polsce ciepło i słonecznie. Uwaga na mgłę

Pogoda na dziś - wtorek 19 listopada. We wtorek temperatury nadal będą utrzymywać się na wysokim - zwłaszcza jak na listopad - poziomie. Na południowym zachodzie prognozowanych jest nawet do 13-14 stopni.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują bardzo słoneczny i prawie bezchmurny dzień. Więcej zachmurzeń może pojawić się w drugiej części dnia jedynie na Podlasiu.

Temperatura. Termometry pokażą nadal wysokie temperatury

Najniższa temperatura zapowiadana jest we wtorek dla Pomorza Zachodniego, gdzie będzie około 9 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Zielonej Górze, Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku. Najcieplejszy dzień przewidywany jest w województwie opolskim, gdzie będzie 14 stopni oraz łódzkim i dolnośląskim, gdzie będzie maksymalnie 13 stopni. W Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Toruniu i Bydgoszczy ma być 12 stopni. W pozostałych regionach prognozowanych jest 11 stopni. W nocy temperatura spadnie do minimalnie 2 stopni na Pomorzu i 7 stopni na południu Polski.

Pogoda na dziś - wtorek 19 listopada.Pogoda na dziś - wtorek 19 listopada. gazeta.pl

Opady. Dziś czeka nas prawie całkowicie bezchmurny dzień

Rano w niemal całej Polsce przewidywane jest bezchmurne niebo, więcej zachmurzeń może pojawić się w drugiej części dnia zwłaszcza w północno-wschodnich krańcach kraju. Niewielkie opady deszczu możliwe są lokalnie na zachodzie. Rano na północy zapowiadana jest mgła ograniczająca widoczność do 300 metrów, a wieczorem do 200 metrów na południu i wschodzie Polski. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na południu bardziej porywisty. W Bieszczadach może wiać do 60 kilometrów na godzinę, w Tatrach i Beskidach do 70 km/h, a w Sudetach do 90 km/h. Wieczorem siła wiatru będzie słabnąć.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: