Morawiecki atakuje dziennikarzy ws. sceny powitania Szydło z gangsterami . "Szczyt manipulacji"

Według premiera Mateusza Morawieckiego w reportażu "Superwizjera" o bandycie Olgierdzie L. zaatakowano Beatę Szydło. "Czy można w tak podły sposób zestawiać ludzi o nieposzlakowanej opinii z przestępcami? Szczyt manipulacji" - stwierdza szef rządu. Krótka scena z byłą premier w materiale jest jedynie pobocznym wątkiem materiału.

Materiał "Superwizjera" poświęcony jest przestępcy Olgierdowi L., który, jak wynika z reportażu, trzęsie trójmiejskim półświatkiem. Mężczyzna odsiadywał wyroki m.in. za pobicia, sutenerstwo i kierowanie grupą przestępczą. Jest jednym z przywódców klubu motocyklowego Bad Company. W trakcie zbierania materiałów do reportażu dziennikarze natrafili na wideo zrobione w Rytlu na Pomorzu. W 2017 r. między innymi przez tę miejscowość przeszła tragiczna w skutkach nawałnica. Na miejsce przyjechała ówczesna premier Beata Szydło oraz Antonii Macierewicz i Jan Szyszko.

Do Rytla przyjechali też członkowie Bad Company, w tym Olgierd L. Grupa miała tam pomagać w usuwaniu skutków wichury. Wtedy doszło do krótkiego spotkania polityków z przestępcami. Na krótkim wideo, które można znaleźć na Facebooku Bad Company, widzimy, że politycy wymieniają uściski dłoni z wytatuowanymi mężczyznami. W materiale temu wątkowi nie poświęca się dużo miejsca. Scena jest raczej przykładem na to, że Olgierd L. i jego kompani starają się docierać do różnych środowisk. W materiale pojawiają się też zdjęcia L. z Karolem Nawrockim, dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej czy ks. Jarosławem Wąsowiczem, członkiem rady programowej tego muzeum. Obaj pytani o tę znajomość stwierdzają, że nic im nie mówi nazwisko przestępcy.

>>> 'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Mateusz Morawiecki: Szczyt manipulacji

Do reportażu odniósł się Mateusz Morawiecki. "Po obejrzeniu "Faktów" TVN, w których zaatakowano Premier Beatę Szydło, zastanawiam się, w którą stronę idzie dziennikarstwo. Czy można w tak podły sposób zestawiać ludzi o nieposzlakowanej opinii z przestępcami? Szczyt manipulacji. Może zajmie się tym Rada Etyki Mediów?" - napisał premier na Twitterze.

Wcześniej materiał komentowała też Beata Szydło. "Sugerowanie, że przypadkowe spotkanie z ludźmi, podającymi się w Rytlu za wolontariuszy, było 'kontaktami polityków PiS z gangsterami' jest szczególnie obrzydliwym kłamstwem" - napisała europosłanka, zapowiadając jednocześnie kroki prawne.

Autor reportażu odpowiada

- Nie mam wątpliwości, że Beata Szydło nie ma żadnych kontaktów z ludźmi pokroju Olgierda L. - powiedział z kolei na antenie TVN24 Bertold Kittel, autor reportażu. Dziennikarz zwrócił jednak uwagę na to, jak pracują służby ochraniające najważniejsze osoby w państwie. - Chciałbym, żeby urzędnicy rządowi, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo, albo pan premier Mateusz Morawiecki, powiedzieli to jasno: tak, za bezpieczeństwo w państwie odpowiadają amatorzy i nie wiemy, jak to się stało, że do tego doszło - powiedział Kittel.

Więcej o:
Komentarze (363)
Mateusz Morawiecki twierdzi, że w reportażu "zaatakowano" Beatę Szydło. "Szczyt manipulacji"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 136 razy 132

  Zrobił się "front" obrony Beci , jako pierwszy wystąpił wielokrotny kłamca i oszust , brawo

 • treblig

  Oceniono 133 razy 123

  A jak Komorowski znalazł sie przypadkiem na jednej premierze w kinie z Jakims przekretasem z pisowskich SKOKów, i wszystkie "niezalezne" od rozumu szmatławce opłacane z kieszeni Biereckiego o tym latami trabiły, to ci ciulu zakłamany nie przeszkadzało?

 • evergreen111

  Oceniono 72 razy 72

  Szydło ma nieposzlakowaną opinię? HA HA HA HA! Chyba tylko w oczach kaczystów! Pinokio mówi o przestępczyni która kilka razy złamała konstytucję! Która nie przyznała że jej limuzyna jechała bez sygnałów dźwiękowych, przez co niewinny młody człowiek ma już dwa lata sąd na głowie!

 • siwywaldi

  Oceniono 63 razy 59

  Panie premierze !
  Nawet jak posłankę Szydło zaatakowano, to powiem krótko: Bo jej się to należało !!!

 • miszka_szyfman

  Oceniono 64 razy 58

  W razie problemów proponuję zadzwonić do Banasia.

 • icek20

  Oceniono 52 razy 48

  Morawiecki vel Pinokio-niech sie zaczyna modlic do swego "Guru" zeby nie pokazali nagrania jego klamstw i "szanownej"rodzinki.

 • net_friend

  Oceniono 41 razy 41

  Przemówił kryształ uwłaszczony na kościelnych zagonach :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX