44-letni grotołaz uratowany z Jaskini Wszystkich Świętych. Mężczyzna trafił do szpitala

Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy wydostali na powierzchnię 44-letniego grotołaza z Jaskini Wszystkich Świętych w rezerwacie przyrody Sokole Góry. Mężczyzna w niedzielę po południu spadł z wysokości kilku metrów. Z licznymi złamaniami trafił do szpitala.

Jak przekazał portalowi Gazeta.pl kapitan Marcin Pudło z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, 44-letni grotołaz znalazł się na powierzchni ok. godz. 20. Trafił do częstochowskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

W akcji ratowniczej brało udział łącznie 18 ratowników GOPR i 25 strażaków.

Zobacz także: Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Jak podaje RMF FM, powołując się na doniesienia PAP, mężczyzna był przytomny. Po upadku z kilku metrów w Jaskini Wszystkich Świętych doznał m.in. złamań barków oraz ręki. Aby wydostać grotołaza na zewnątrz, konieczne było wykucie przesmyków, co umożliwiło transportowanie noszy.

Mężczyzna wszedł w niedzielę do jaskini wraz z pięcioma innymi grotołazami. Tylko jemu nie udało się wyjść na zewnątrz. Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku ok. godz. 14.

Więcej o:
Komentarze (25)
44-letni grotołaz uratowany z Jaskini Wszystkich Świętych. Mężczyzna trafił do szpitala
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 11 razy 11

  Mało brakowało, a byłaby Jaskinia Wszystkich Świętych i Jednego Grotołaza.

 • marikfox

  Oceniono 7 razy 3

  No to na następnych Wszystkich Świętych on pojedzie a nie przyjadą do niego.

 • cleryka

  Oceniono 10 razy 2

  Trafił do piekiełka,a nie do jaskini wszystkich świetych. ..ale po co tam wybierał sie?

 • coelka

  Oceniono 1 raz 1

  To kościół już jakinie zawłaszczył w tym kraju?Jaskinia wszystkich świętych ja p .le po prostu.

 • louis_von_cypher

  0

  byłby kolejny śnięty.

 • ja-szamanka

  Oceniono 2 razy 0

  To ile jeszcze jaskiń zostało do przechrzczenia? A jaskinia "JPII" już jest? a "Jezusa z Nazaretu"?, a Świętego Franciszka"? a "bp. Paetza"? jest okazja... :)

 • ossmolony

  Oceniono 4 razy 0

  Wiadomo, że w Polsce różnej maści hobbyści grotołazi, wspinacze skałkowe i wielbiący temu podobne ryzykowne dla życia i zdrowia rozrywki w ponad 90 % nie ubezpieczają się na ewentualność wypadku, jego skutków i leczenia bo i tak koszty ratowniczej akcji i leczenia pokrywają nie mający nic z tym wspólnego podatnicy . K..wa dosyć już tego !!! Jeżeli jeden z drugim chce się bawić ekstremalnie to powinien mieć wykupione obowiązkowe ubezpieczenie tak , jak jest w państwach cywilizowanego świata, a jak złapany bez ubezpieczenia podczas swojej zabawy to oczywiście dotkliwa kara ! A kiedy nie stać Cię na ubezpieczenie od skutków uprawiania swoich ekstremalnych rozrywek to zmień dziedzinę rozrywki . A nie , żeby z mojej kieszeni i innych podatników były co rusz wyciągane wielkie pieniądze na pokrywanie akcji ratowniczej i leczenie oraz rehabilitację połamańca na swoje życzenie . Dosyć tego cwaniaki pasożyty ekstremalni hobbyści !!! Już najwyższy czas wprowadzić co jest od dawna w krajach cywilizowanego świata. Nie ubezpieczyłeś się od ewentualnych skutków zabawy z zagrożeniem to akcję ratowniczą i leczenie pokrywasz ze swojej tylko kieszeni, a jak się zabiłeś się to najbliższa rodzina pokrywa wyciąganie transport itd. - nawet spłacając skutki wypadku do końca życia. I w ten sposób od źródełka nie swoich pieniędzy jacyś skałkowcy i grotołazi itp. będą wreszcie odp..doleni . Takie są w świecie i też powinny być w Polsce normalne i zdrowe zasady - dla uprawiania " niezbędnego " ryzyka celem satysfakcji i podwyższenia swojej adrenaliny skutkującego utratą zdrowia pokrywasz ze swojego na to ubezpieczenia !. Najwyższa już pora skończyć okradania podatników dla pokrywania skutków w efekcie czyjejś niebezpiecznej rozrywki !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX