Protest po śmierci 21-latka w Koninie. Prezydent miasta apeluje o spokój i zwołuje sztab kryzysowy

W czwartek policjant z Konina śmiertelnie postrzelił 21-latka. W niedzielę przed miejską komendą policji miały miejsce zamieszki, w wyniku których rannych zostało dwóch policjantów, a także zatrzymano trzy osoby. Niebezpieczne zajście skomentował prezydent miasta, który zaapelował o spokój.

Prezydent Konina Piotr Kortykowski po niedzielnych zamieszkach przed miejska komendą policji zapowiedział na poniedziałek zwołanie sztabu kryzysowego. Jednocześnie zaapelował o spokój.
- Apeluję szczególnie do rodziców małoletnich, którzy biorą udział w demonstracjach przed komendą. Proszę o zachowanie spokoju, aby w naszym mieście było bezpiecznie - powiedział, cytowany przez portal Lm.pl.

Zamieszki w Koninie po śmierci 21-latka. Prezydent miasta apeluje o spokój

Nie może dochodzić do takiej sytuacji, że miasto jest sparaliżowane, że dochodzi do wyłączenia ruchu na ulicy oraz wygaszenia światła

- dodał prezydent Kortykowski. - Miasto musi funkcjonować - podkreślił.

Prezydent poinformował także, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie proponował rodzinie 21-latka pomoc psychologiczną. Zwrócił się także do mieszkańców Konina, by poczekali na wyjaśnienie tragedii przez odpowiednie służby.

W niedzielę po południu przed komendą policji w Koninie zebrało się kilkadziesiąt osób w związku ze śmiercią 21-latka, który w czwartek został postrzelony przez policjanta. Protestujący rzucali butelkami i kamieniami, niektórzy kopali w tarcze trzymane przez funkcjonariuszy, a także krzyczeli "mordercy" i "Zawsze i wszędzie, policja j****a będzie". Protest trwał kilkadziesiąt minut. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy spowodowało reakcję policji. Po oddaniu strzałów ostrzegawczych mundurowi rozpędzili tłum po godzinie 18. Podczas starć rannych zostało dwóch policjantów. Zatrzymano trzy osoby, jedna z nich jest niepełnoletnia.

Więcej o:
Komentarze (478)
Protest po śmierci 21-latka w Koninie. Prezydent miasta apeluje o spokój i zwołuje sztab kryzysowy
Zaloguj się
 • feurig59

  Oceniono 93 razy 57

  Policja jest jaj cale pisowskie panstwo: nieprofesjonalna.
  Fachowcy zostali zdegradowani, zaszczuci, lub przeszli na emerytury. Na ich miejsce zistali awansiwabi dyletanci robiac skoki po dwa, trzy stopnie...
  To samo jest w wojsku.
  Efekty zaczynaja byc widoczne na kazdym kroku.

 • krynolinka

  Oceniono 64 razy 42

  Jest przecież jakiś minister od policji. Niech wypełźnie z nory i uspokaja. Tylko nie tak jak poprzednio Błaszczak, że wszystko jest już wyjaśnione a winny nie tylko, że się przyznał do winy na pierwszym przesłuchaniu ale, że i nie żyje.

 • hamsterx

  Oceniono 46 razy 32

  Ostatnio nastał w Polsce dobry klimat dla bandytów,
  vide ostatnio ujawnione kontakty najwyższych urzędników państwowych

 • borsuk07

  Oceniono 55 razy 29

  wolne żarty. Po 1989 r. wszystkie rządy doprowadziły do ruiny szacunek dla służb. Policja jest po to żeby utrzymać porządek. Dzieci w szkołach nie słuchają poleceń nauczycieli. Rodzice uczą dzieci braku szacunku do nauczycieli a póżniej braku szacunku do służb które mają utrzymywać porządek w miastach. Kto odpowiada za dzieci niepełnoletnie które biorą udział w rozruchach. Policja łapie przestępców a sądy / sędziowie / wypuszczają bandziorów z więzień bez aresztu. Jak w takim systemie orzecznictwa młodzież ma nauczyć się szacunku do Państwa, policji oraz służb. Wystarczy zobaczyć szczeniaków na meczach jak się zachowują i są bezkarni. Sędziowie orzekają winę i areszt za kradzież cukierka za 1 zł. a bandziorów zwalniają po 48 godz. do domów. I jak tu ma być bezpiecznie i spokojnie na ulicach.

 • gesipipek65

  Oceniono 40 razy 18

  Mieszkam w Koninie. Protestują same dresy w kapturach. Porzadni mieszkańcy są w domach i cieszą się ze policja tępi menelstwo i przestępców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX