Prognoza pogody na tydzień [18-24 listopada]. Wysokie jak na listopad temperatury utrzymają się do końca tygodnia

Prognoza pogody na tydzień 18-24 listopada. W najbliższych dniach przewidywana jest zmienna pogoda, jednak już przed weekendem będziemy mogli cieszyć się z bezchmurnego nieba.
Zobacz wideo

Według wstępnych prognoz meteorologów pogodynka.pl czekają nas wysokie jak na listopad temperatury. W nadchodzącym tygodniu miejscami będzie nawet 14-16 stopni.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Bardzo ciepły początek tygodnia

Pierwszy dzień nowego tygodnia najchłodniejszy będzie na Warmii, Pomorzu i Kujawach. W tych regionach będzie maksymalnie 10 stopni. Z kolei najcieplejszy poniedziałek czeka mieszkańców Podkarpacia, gdzie będzie aż 16 stopni. W województwach dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i pomorskim przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Przelotny deszcz przejdzie przez Wielkopolskę, Kujawy i Pomorze Zachodnie. We wtorek na duże rozpogodzenia mogą liczyć mieszkańcy Warszawy, Kielc, Lublina, Rzeszowa, Krakowa i Katowic. W pozostałych województwach synoptycy zapowiadają większe zachmurzenie zwłaszcza w drugiej części dnia. Deszcz może padać jedynie w województwie dolnośląskim i opolskim. Termometry pokażą z kolei od 8 stopni w Gdańsku do 12 stopni na południowym wschodzie.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. Mimo chmur czekają nas coraz większe rozpogodzenia

W środę sytuacja pogodowa się odwróci - pogodnie i całkiem słonecznie będzie na zachodzie Polski. Mieszkańców wschodnich regionów czekają większe zachmurzenia oraz deszcz. Przelotne opady zapowiadane są w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim. Temperatura będzie trochę niższa: od 6 stopni na zachodzie do maksymalne 10 stopni na wschodzie. W czwartek mimo zachmurzenia w centralnej i wschodniej Polsce nie będzie padać deszcz. Północ i południe kraju może liczyć na bardzo słoneczną pogodę. Tego dnia temperatura osiągnie maksymalne wartości od 8 do 12 stopni. W piątek zapowiada się piękna pogoda: słońce i bezchmurne niebo przewidywane są w całej Polsce. W większości kraju będzie od 10 do 14 stopni. Tylko w województwie pomorskim i zachodniopomorskim ma być około 9 stopni.

Pogoda na weekend. W weekend bezchmurne niebo i dużo słońca

Zachmurzenia, które pojawiły się na początku tygodnia znikną niemal całkowicie już w sobotę. Niewielkie chmury mogą pojawić się na zachodzie i południu kraju. Przez większą część dnia wszędzie będzie bardzo słonecznie. Taka sama pogoda czeka nas także w niedzielę. Temperatury na koniec tygodnia wyniosą od 9 stopni w Gdańsku, przez 10 stopni w Olsztynie, Szczecinie i Bydgoszczy do aż 14 stopni w Katowicach. W pozostałych regionach będzie równie ciepło bo 11-13 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: