Radlin. 15-latka potrącona przez dwa samochody. Po południu, na oznakowanym przejściu dla pieszych

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Korfantego w Radlinie. Na przejściu dla pieszych dwa samochody potrąciły 15-latkę. Dziewczyna żyje, jest w ciężkim, ale stabilnym stanie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 października około godziny 17, ale policjanci opublikowali komunikat z nagraniem wideo 15 listopada, informując, że robią to ku przestrodze i że wciąż wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

>>> Polskie przejścia dla pieszych są śmiertelnie niebezpieczne

Zobacz wideo

Radlin. 15-latka potrącona przez dwa samochody

Policjanci wezwani na ul. Korfantego w Radlinie ustalili, że 15-latka została potrącona przez samochód jadący w kierunku ulicy Rybnickiej, po czym odbiła się od pojazdu i wpadła pod koła drugiego auta.

Nagranie z monitoringu pokazało, że tuż po potrąceniu 15-letnia dziewczyna wstała o własnych siłach, po czym znowu upadła na jezdnię. Kierowcy obu samochodów zatrzymali się i wysiedli z pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że byli trzeźwi. Dziewczyna została przetransportowana do szpitala. Jest w ciężkim, ale stabilnym stanie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wypadek w Radlinie. Policja apeluje o uważne obserwowanie jezdni

Policja opublikowała nagranie z wypadku w Radlinie, aby "uświadomić użytkownikom dróg, jak ważne jest dokładne obserwowanie jezdni".

"Pamiętajmy! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Natomiast wyposażony w elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. To ogromna różnica! Te dodatkowe 110 metrów pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego" - apelują policjanci

Więcej o: