Śląskie. Kolizja na DK1. Z cysterny wylał się asfalt, droga jest zablokowana

Na krajowej "jedynce" w miejsowości Łochynia doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Z jednej z nich wylał się przewożony na naczepie asfalt. Utrudnienia w ruchu drogowym mogą potrwać nawet do godziny 12.

Do zdarzenia doszło w piątek 15 listopada przed godziną 7:00 rano na 461. kilometrze drogi krajowej nr 1 w miejscowości Łochynia (województwo śląskie). Na remontowanym odcinku drogi zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Jeden z nich przewoził asfalt. W wyniku kolizji naczepa w tym aucie otworzyła się, a asfalt wypłynął na jezdnię - informuje Interia.

>>> Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia!

Zobacz wideo

Kolizja na DK1. Trwa usuwanie skutków zdarzenia, wyznaczono objazdy

Na miejscu zdarzenia pracują służby. "Działamy pełną parą aby jak najszybciej przywrócić ruch" - informuje na Twitterze katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na miejscu zdarzenia rozsypano piasek, który ma zaabsorbować rozlany na drodze asfalt. Kolejnym krokiem będzie jego usunięcie. Nie ma osób poszkodowanych.

Policja wyznaczyła objazdy. Kierowcy, którzy kierują się w stronę Warszawy powinni w Kościelcu kierować się na Radomsko. Osoby jadące w stronę Częstochowy w miejscowości Mykanów muszą jechać ulicami Mykanowską, Kościuszki i Częstochowską.

Więcej o: