Pogoda na dziś - poniedziałek 18 listopada. Sporo rozpogodzeń na południu i wschodzie Polski

Pogoda na dziś - poniedziałek 18 listopada. Temperatura w najbliższych dniach daleka będzie od listopadowych norm. Dziś synoptycy przewidują maksymalnie od 10 do aż 16 stopni.
Zobacz wideo

Meteorolodzy portalu pogodynka.pl zapowiadają na dziś pochmurną i deszczową pogodę na zachodzie oraz północy kraju. Więcej rozpogodzeń czeka mieszkańców południowej i wschodniej Polski.

Temperatura. Na Podkarpaciu będzie dziś aż 16 stopni

Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Gdańska, Olsztyna, Torunia i Bydgoszczy, gdzie będzie około 10 stopni. Dwa stopnie więcej pokażą termometry w województwie mazowieckim, podlaskim i lubelskim. 13 stopni będzie w Szczecinie i Łodzi. Najwyższa temperatura zapowiadana jest na Podkarpaciu, gdzie będzie 16 stopni oraz w województwach małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim, gdzie ma być 15 stopni. W pozostałych regionach przewidywanych jest około 14 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 18 listopada.Pogoda na dziś - poniedziałek 18 listopada. gazeta.pl

Opady. Sporo rozpogodzeń na wschodzie i południu kraju

Zachmurzenie duże i umiarkowane przewidywane jest w województwach dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i pomorskim. W pozostałych regionach zapowiadane są większe rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu pojawią się w drugiej części dnia w pasie od Pomorza Zachodniego, przez Kujawy i Wielkopolskę. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie pod wieczór na wybrzeżu przewidywane są silniejsze porywy do 50 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: