Pożar na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu. "Było słychać wybuchy". 9 osób rannych, 1 osoba nie żyje

Pożar Dworca Świebodzickiego we Wrocławiu. Ogień wybuchł na poziomie -1, gdzie znajduje się strzelnica. Jedna osoba zginęła, a 9 osób zostało rannych.

Do pożaru doszło po godzinie 17 na terenie strzelnicy, która znajduje się w piwnicach Dworca Świebodzkiego. Na miejscu interweniowało dziewięć zastępów straży pożarnej. Ruch od strony ul. Robotniczej został wstrzymany. Świadkowie relacjonowali, że w okolicy Dworca Świebodzkiego "było słychać wybuchy", a na terenie objętej pożarem strzelnicy znajdowały się materiały pirotechniczne - donosiła "Gazeta Wrocławska".

Pożar na Dworcu Świebodzkim. 1 osoba zginęła

St. kpt. Tomasz Szwajnos z PSP we Wrocławiu po godzinie 19 poinformował w rozmowie z Gazeta.pl, że rannych w pożarze zostało co najmniej 9 osób. W trakcie trwania akcji ratunkowej istniały obawy, że jedna osoba nie zdążyła opuścić budynku i wciąż znajduje się w środku.

Przed godziną 20 potwierdziła się informacja, że na miejscu znaleziono jedną osobę, której nie udało się uratować mimo podjętej przez służby reanimacji. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", to mężczyzna w wieku około 40 lat, który w trakcie wybuchu pożaru znajdował się na terenie objętej ogniem strzelnicy. 

Więcej o:
Komentarze (65)
Pożar na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu. "Było słychać wybuchy". 9 osób rannych, 1 osoba nie żyje
Zaloguj się
 • fedorczyk

  Oceniono 35 razy 11

  Strzelnica pod dworcem? Taka prawdziwa z nabojami w dużej ilości? Czy ja śnię? Kto na to wyraził zgodę? Może od razu poumieszczać te wymarzone przez prawicę strzelnice pod lotniskami, kampusami uniwersyteckimi, albo dużymi przedszkolami?

 • weather2

  Oceniono 8 razy 8

  To była bardzo szczególna strzelnica, niedostępna dla wszystkich. Pancerne drzwi, dzwonek , wizjer. W środku materiały pirotechniczne? Hm

 • sirseb

  Oceniono 9 razy 7

  komisja podsmolenska szuka dowodów na wybuchy w drzwiach/skrzydle/salonce/gasnicy
  :)

 • stalowy_jez

  Oceniono 14 razy 6

  We wrocku jakies lapanki w kamasze podobno byly. Moze jakis swieży Szweju bawil sie czyms czego nie znał... a w ktorej sekundzie te wybuchy?

 • 1948swierzy

  Oceniono 6 razy 6

  Coż, tak jak są ogólne zasady, pomieszczeń o jakimkolwiek zagrożeniu lub w których używa się MW(najogólniej traktując lub stwarzające zagrożenie wybuchem) nie lokalizuje się w piwnicach. Zasada lekki strop, łatwa ewakuacja i ilość palnych materiałów jak najmniejsza. Najlepiej jak by ich nie było. Widać tak zagrało, że aż są fajerwerki!!!

 • mopsek

  Oceniono 5 razy 5

  Wlasciwe miejsce na strzelnice, tak tylko w Polsce jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX