"Sebiksie, Karyno, Dżesiko, Brajanie. To już szósta rano, słyszycie pukanie?". Policyjny teledysk

- Jestem policjantem, czyli JP. Psy dają głos, nie CHWDP. Chcę wam dać prawdę, dumny z bycia psem, prosto z ulicy rap, bez żadnych ściem - słyszymy w utrworze "Dumny z bycia psem" nagranym przez polskich policjantów. Funkcjonariusze podkreślają, że teledysk został zrealizowany w czasie wolnym od ich służby.

Polscy policjanci nagrali raperski utwór "Dumny z bycia psem" opowiadający o realiach ich służby i o tym, że są dumni ze swojej pracy. - Chcę wam dać prawdę, dumny z bycia psem, prosto z ulicy rap, bez żadnych ściem - słyszymy w nagraniu, które ukazało się na kanale "Psy dają głos" na Youtube. Środki na wyprodukowanie utworu zbierano wcześniej w serwisach społecznościowych. 

Policjanci nagrali teledysk o swojej służbie. "Dumny z bycia psem"

W teledysku występują policjanci i policjantki ubrani w służbowe mundury. Na nagraniu widać funkcjonariuszy podczas wykonywania codziennych obowiązków. 

Jestem policjantem, czyli JP. Psy dają głos, nie CHWDP. Chcę wam dać prawdę, dumny z bycia psem, prosto z ulicy rap, bez żadnych ściem. Robimy porządek na polskich ulicach, zło czy dobro, cienka niebieska linia. Funkcjonariusze, crème de la crème. Psy dają głos, dumny z bycia psem!!

- słyszymy w nagraniu.

 

W teledysku widać też "przebitki" z materiałów filmowych policji, na których zarejestrowano różnego rodzaju interwencje, przeprowadzane m.in. przez policyjny SPAT (Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Komisariatu Policji - red.). Do kwestii porannych policyjnych zatrzymań podejrzanych odnosi się też jedna ze zwrotek nagrania:

My zawsze na prawie, a ty na jego kontrze. Będziesz zaraz szlochał, ja wiem o tym dobrze. Sebiksie, Karyno, Dżesiko, Brajanie. To już szósta rano, słyszycie pukanie?
To ja, uzbrojony, we wszystkie procedury. Jesteście bez szans, jak wobec ludzi szczury. Szanując waszą godność, na podstawie prawa, będę was tropił, to jest moja zabawa. Ślubowałem na sztandar, że będę was ścigał, zaprowadzić porządek, to jest moja misja

Funkcjonariusze podkreślają, że uczestniczyli w projekcie w czasie wolnym od służby. i nie czerpią z niego żadnych zysków. 

Ideą stworzenia piosenki oraz teledysku było budowanie pozytywnego wizerunku Policji jako formacji, w której służą ludzie z pasją. Głównym celem jest wspieranie tych, którzy doświadczyli tragedii związanej z utratą bliskiego - funkcjonariusza policji. To właśnie dla nich powołana jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

- czytamy w opinie klipu na Youtubie. 

"Jako autorzy i wykonawcy, nie czerpiemy z projektu żadnego dochodu. Wszystkie ewentualne dochody czy też darowizny przekazywane będą w całości dla Fundacji: Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Konto PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167 http://www.fundacjapolicja.pl/" - dodają policjanci biorący udział w projekcie. 

Więcej o: