Proboszcz z Ruszowa miał molestować dziewczynki. Jego zwolennicy o ofiarach: "małe prostytutki"

Proboszcz z Ruszowa miał molestować dwie dziewczynki. Podczas drugiej rozprawy w sądzie pojawili się zwolennicy i przeciwnicy oskarżanego księdza. Ci pierwsi nazywają go "świętym", zaś o domniemanych ofiarach - kilkuletnich dzieciach - mówią "małe prostytutki".

Druga rozprawa Piotra M. odbyła się w środę w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu. Były proboszcz parafii w Ruszowie na Dolnym Śląsku został oskarżony o molestowanie dwóch niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym dziewczynek, które przygotowywał do komunii świętej w tym roku. M. został zatrzymany w maju.

Od tamtej pory do śledczych zgłosiło się już łącznie osiemnaście kobiet, które w przeszłości także miały być wykorzystywane przez duchownego, również podczas przygotowań do komunii świętej. Niektóre sprawy się przedawniły - dotyczą przestępstw dokonanych w latach 80., gdy M. był wikarym na wrocławskim Nowym Dworze. Te przypadki wyłączono do odrębnego postępowania - informuje "Gazeta Wrocławska".

>>> 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich od 1990 roku. Episkopat przedstawił dane o pedofilii w polskim Kościele. Zobacz nasze wideo:

Zobacz wideo

Proboszcz z Ruszowa molestował dziewczynki? W Zgorzelcu trwa jego proces

Proces rozpoczął się pod koniec października. Duchowny nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Gdy przed rozpoczęciem środowej rozprawy Piotr M. wchodził do sądu, jedna z jego zwolenniczek krzyczała "Przepuśćcie świętego, przepuśćcie świętego" - informuje portal Zinfo.pl. Dziennikarze serwisu rozmawiali także z osobami, które wspierają matki domniemanych ofiar. Jedna z nich twierdzi, że pewna osoba popierająca księdza nazwała dziewczynki "małymi prostytutkami", a także uważa, że zostały one "opętane przez szatana".

Podobne emocje były podczas pierwszej rozprawy - wtedy duchownemu także towarzyszyli wierni, którzy modlili się na korytarzu i odmawiali różaniec. Gdy mężczyzna wchodził na salę rozpraw, śpiewano psalm - informowały "Fakty" TVN pod koniec października.

Sprawą zajmuje się nie tylko wymiar sprawiedliwości. Wobec Piotra M. wszczęto także postępowanie kanoniczne. Został także zawieszony w czynnościach kapłańskich.

Więcej o: