Pogoda na weekend 16-17 listopada. Czeka nas ciepły koniec tygodnia i nawet 16 stopni na południu Polski

Prognoza pogody na weekend 16-17 listopada. Kolejny weekend listopada zapowiada się z wyjątkową jak na ten miesiąc temperaturą. W sobotę termometry pokażą nawet 16 stopni.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują dość pochmurny weekend. Mimo tego tylko w niedzielę na wybrzeżu może spaść deszcz.

Pogoda na sobotę 16 listopada. Dziś nawet 16 stopni na południu

Dziś w całym kraju termometry pokażą wysokie jak na listopad temperatury. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Szczecina i Zielonej Góry, gdzie będzie maksymalnie 10 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w województwach wielkopolskim i podlaskim. Najwyższe temperatury ponownie przewidywane są na południu kraju. W Lublinie będzie 16 stopni, a w Opolu, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Warszawie około 15 stopni. W pozostałych regionach termometry pokażą 13-14 stopni.

W pierwszy dzień weekendu meteorolodzy przewidują zachmurzenie duże i umiarkowane w całym kraju. Większe rozpogodzenia prognozowane są jedynie w województwach lubuskim, dolnośląskim i opolskim. W żadnym z regionów nie będzie jednak padać. Wiatr będzie dziś głównie umiarkowany, zwłaszcza w górach oraz na wybrzeżu.

Pogoda na niedzielę 17 listopada. Niewielki deszcz tylko na wybrzeżu

W niedzielę temperatury będą utrzymywać się na całkiem wysokim poziomie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia, Opola i Krakowa, gdzie będzie maksymalnie 15 stopni. W Łodzi meteorolodzy zapowiadają 14 stopni, a w Warszawie i Katowicach około 13 stopni. W województwach lubelskim, podkarpackim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i lubuskim będzie około 12 stopni. Jeden stopień mniej zapowiadany jest z kolei w Białymstoku, Gdańsku i Kielcach. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Pomorza Zachodniego - tam tylko 8 stopni.

Podobna pogoda czeka nas też w niedzielę. Rano i pod wieczór synoptycy prognozują zachmurzenia w całej Polsce. W południe na rozpogodzenia mogą jednak liczyć mieszkańcy województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Niewielkie opady deszczu zapowiadane są w województwie pomorskim i zachodniopomorskim.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: