CBŚP zlikwidowało agencję towarzyską w Lubinie: kobiety były zmuszane do prostytucji

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało w Lubinie agencję towarzyską, w której kobiety były zmuszane do prostytucji. Zatrzymani wybierali te będące w trudnej sytuacji finansowej lub uzależnione od używek.
Zobacz wideo

Policjanci z CBŚP we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Krajowej w tym mieście prowadzili śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie czerpali korzyści z cudzego nierządu. W związku z prowadzonymi działaniami doszło zatrzymania sześciu osób, z czego pięć zostało już tymczasowo aresztowanych.

CBŚP zlikwidowało w Lubinie agencję towarzyską. Kobietom zabierano większość zarobków

Agencja towarzyska była prowadzona na terenie województwa dolnośląskiego, a dokładniej w Lubinie. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że jeden z podejrzanych, który kierował grupą, miał nakłaniać i werbować kobiety do pracy. To on był także odpowiedzialny za warunki "zatrudnienia" i kwestie finansowe.

Do pracy w agencji wybierane były kobiety w trudnej sytuacji finansowej i osobistej, często uzależnione od używek. Do pracy werbowano nie tylko Polki, ale też pochodzące głównie zza wschodniej granicy kobiety. Pracownice dostawały tylko część zarobionych pieniędzy, większość środków była przeznaczana na rzekomą ochronę kobiet i transport. W niektórych przypadkach, kobiety zmuszane do prostytucji traciły nawet 3/4 zarobionych pieniędzy. Usługi agencji oferowane były między innymi na stronach internetowych, wtedy też kobiety były dowożone do klientów.

W trakcie dochodzenia policjanci ustalili również, że grupa była bardzo zhierarchizowana, a każdy z zatrzymanych miał określoną rolę i zadania do wykonania. Poza kierującym i zarządzającym agencją zatrzymano także osoby zatrudnione na stanowiska ochroniarzy, nadzorujących, kierowcy czy przyjmujących zlecenia. Grupa stworzyła nawet "grafik", według którego nadzorowano biznes, który działał na terenie Dolnego Śląska najprawdopodobniej od kilku lat.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z cudzego nierządu. Jedna osoba odpowie dodatkowo za kierowanie tą grupą.

Więcej o:
Komentarze (55)
CBŚP zlikwidowało agencję towarzyską w Lubinie: kobiety były zmuszane do prostytucji
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 24 razy 22

  Czyści Banaś Śmiało Przeciwników :-)

 • cezaryk

  Oceniono 19 razy 19

  Alfiś NIKoś, twój biznes atakują.

 • acototak

  Oceniono 20 razy 16

  To Marianowi dochody spadły

 • albrecht_kalba

  Oceniono 20 razy 16

  Banaś czyści rynek :D

 • cmochall

  Oceniono 17 razy 15

  Kto teraz przyjmie rynek czyzby kolesie pewnego Pana z Krakowa.

 • polak666maly

  Oceniono 21 razy 15

  nastepna kamienica od AK-owca?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX