Pomorskie: śmiertelny wypadek na DK 55. Pieszy został potrącony przez trzy samochody

Na drodze krajowej numer 55 w powiecie kwidzyńskim w województwie pomorskim doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Poszkodowany w momencie wypadku szedł poboczem drogi.
Zobacz wideo

O tragicznym wypadku informuje między innymi "Dziennik Bałtycki". W środę 13 listopada około godziny 17:00 samochód osobowy potrącił pieszego idącego poboczem niedaleko miejscowości Czachówka w powiecie kwidzyńskim na Pomorzu.

Śmiertelne potrącenie pieszego w województwie pomorskim. 57-latka nie udało się uratować

Z ustaleń policji wynika, że pieszy został potrącony przez auto jadące w kierunku Gardei. Następnie poszkodowany przewrócił się na jezdnię, gdzie został przejechany przez auta jadące w przeciwnym kierunku.

Po wypadku droga krajowa numer 55 została zablokowana. Według Radia Gdańsk pieszy potrącony został przez łącznie trzy pojazdy. Mimo szybkiego przyjazdu pogotowia ratunkowego 57-letniego mężczyzny nie dało się uratować.

Więcej o:
Komentarze (49)
Pomorskie: śmiertelny wypadek na DK 55. Pieszy został potrącony przez trzy samochody
Zaloguj się
 • Andrzej Garlicki

  Oceniono 22 razy 18

  Warto sprawdzić, czy miał na ubraniu jakiekolwiek elementy odblaskowe. O 17 jest już ciemno i przy nadjeżdżających z przeciwka samochodach kierowca często nie jest w stanie zauważyć ubranego z reguły w ciemne stroje pieszego.

 • remo29

  Oceniono 12 razy 12

  Kiedyś jechał nocą podczas deszczu przez jakąś dziurę, światła samochodów jadących z naprzeciwka odbijały się w mokrej szybie i drodze, momentami nie było widać prawie nic, jechałem dość wolno, ale jednak nie mogło to być 20 km/h. Jakimś cudem w ułamku sekundy między jednym oślepieniem, a drugim zobaczyłem po prawej stronie dziurę w jezdni i ją w ostatniej chwili objechałem. Jakież było moje zdziwienie, gdy w tym momencie zobaczyłem, że omijam również człowieka na rowerze... Ubrany na czarno, zero świateł, odblasków, nic, gdybym nie omijał dziury, gość byłby na mojej masce.

 • sabaton128

  Oceniono 18 razy 10

  Trzy pytania:
  - szedł faktycznie poboczem, czy moze jednak jeszcze jezdnią?
  - po której stronie?
  - czy mial coś odblaskowego, ew. świecący telefon?

 • z.04.2019

  Oceniono 11 razy 9

  Odblaski się kłaniają pieszym idącym poboczami w terenie niezabudowanym.

 • edek40

  Oceniono 20 razy 4

  I jeszcze nikt nie napisał, że to przez to, że kierowca jechał za szybko i nie dostosował, a gdyby mandaty były wyższe, to byłoby jak na zachodzie, gdzie piesi mogą urządzać pikniki na autostradach bez zamykania ruchu.

 • antybandzior

  Oceniono 4 razy 0

  GTA w akcji, raczej niewiele z klienta zostało...

 • kataryniarski

  Oceniono 5 razy -3

  Combo.

  pewnie najeb...y.

 • izbkp

  Oceniono 12 razy -4

  Nie patrząc w komentarze: będzie tam wtórna wiktymizacja ofiary, np: nie miał odblasków, nie szedł poboczem etc... Zgadłem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX