Konin: Policjant postrzelił młodego mężczyznę. 21-latek zmarł pomimo reanimacji

W Koninie (województwo wielkopolskie) policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas próby wylegitymowania trzech osób.

Do zdarzenia doszło w czwartek 14 listopada przed godziną 10. Na ulicy Wyszyńskiego w Koninie policjanci chcieli wylegitymować trzy osoby - dwóch 15-latków i jednego 21-latka. Najstarszy z mężczyzn zaczął uciekać i nie zatrzymał się pomimo wezwań policji.

- Doszło niestety do sytuacji, w której policjant zmuszony był użyć broni - informuje w rozmowie z Fakt24 Marcin Jankowski, rzecznik prasowy policji w Koninie.

>>> Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory

Zobacz wideo

Konin: Postrzelony 21-latek miał przy sobie woreczek z białym proszkiem

Młody mężczyzna został postrzelony. Pomimo reanimacji przeprowadzonej przez dwóch policjantów nie udało się go uratować. Funkcjonariusze wezwali także pogotowie ratunkowe. Przy zmarłym znaleźli nożyczki oraz woreczek z białym proszkiem. Podejrzewają, że są to narkotyki. Na miejsce zdarzenia został wezwany prokurator oraz policjanci z wydziału kontroli komendy wojewódzkiej - pisze "Gazeta  Wyborcza".

Więcej o:
Komentarze (395)
Konin: Policjant postrzelił młodego mężczyznę. 21-latek zmarł pomimo reanimacji
Zaloguj się
 • ver1.0

  Oceniono 58 razy 40

  Brakuje kluczowej informacji.
  "Mundurowy rozpoczął pościg. Z doniesień RMF wynika, że uciekinier nie reagował na okrzyki nawołujące do zatrzymania się, a gdy funkcjonariusz był już blisko niego, 21-latek wyjął ostry przedmiot i zaatakował. Wtedy policjant miał oddać dwa strzały - jeden w powietrze, drugi w stronę napastnika." - wiadomosci.wp.pI

  Owszem policja może a nawet powinna używać broni w sytuacji bezpośredniego zagrożenia czy to funkcjonariusza czy osoby postronnej. W mojej ocenie reakcja była adekwatna.

 • hakatumba

  Oceniono 68 razy 32

  No cóż, policja ma zatrzymać. Jesli słyszy "stój bo strzelam!" to znaczy że policjant będzie strzelał.

 • sabaton128

  Oceniono 44 razy 18

  No i dobrze. Nikt normalny nie ucieka przed policją. I to, czy miał mial bialy proszek, czy 0,02 g marihuany, nie ma tu znaczenia, bo równie dobrze mógł to byś ktoś z 5 zabójstwami na koncie i poszukiwany przez Interpol.

 • doktorzero

  Oceniono 48 razy 12

  Służyłem w Policji, pracuję w branży ochroniarskiej i żaden z przypadków użycia broni nie ma tu zastosowania (mówię to na postawie treści artykułu). Gdyby można byłoby zastrzelić każdego, kto ucieka na widok policjanta, to byłoby to totalną głupotą.

 • fafik.laciaty

  Oceniono 48 razy 12

  Hipokryzja forumowych szczekaczy. Jak policja nie strzela, to źle. Jak strzela, to też źle.
  Zgodnie z przepisami jeżeli istnieje podejrzenie, że osoba uciekająca mogła popełnić jedno z wymienionych w ustawie przestępstw, to wtedy można do niej strzelać. Przypuszczalnie klienta podejrzewano o rozbój i to uzasadniało użycie broni w stosunku do uciekającego.
  Kto nie wierzy, niech zerknie w ustawę o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej.
  By nie uciekał, by żył. Proste.

 • hamer007

  Oceniono 73 razy 11

  Brawo. Jesli policja krzyczy stoj, to twoim psim obowiazkiem jako obywatela jest zatrzymac solie do kontroli. W przeciwnym razie musisz liczyc sie z ryzykiem.
  Takiej policji chcemy.

 • zdziwiony6

  Oceniono 30 razy 10

  Proponuję powstrzymać sie z komentarzami zwalającymi winę na policjanta, bo na razie za mało wiemy o tej sprawie.

 • ajk_gierki

  Oceniono 23 razy 9

  Ciekawe czy nagrania z kamer znów się zagubią?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX