Pędził przez wysepkę na przejściu dla pieszych, potrącił 15-latkę i nawet tego nie zauważył. Miał 2 promile

43-letni skarżyszczanin podejrzewany jest o kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz potrącenie 15-latki na przejściu dla pieszych i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Na szczęście pokrzywdzona nastolatka nie odniosła poważniejszych obrażeń i po badaniach opuściła szpital.
Zobacz wideo

We wtorek kilka minut po godzinie 18 dyżurny skarżyskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu osoby w rejonie przejścia dla pieszych na ulicy Piłsudskiego. Na miejscu policjanci ustalili, że przechodząca przez pasy na zielonym świetle 15-latka została potrącona przez kierującego oplem, który wyjechał z ulicy Krasińskiego. Następnie sprawca  odjechał chodnikiem nie zważając na poszkodowaną.

Po kilku minutach od zdarzenia policjanci zostali poinformowani, że świadkowie sytuacji ujęli pirata drogowego. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Skarżyska. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że organizmie ma 2 promile alkoholu. Została mu pobrana także krew do badań. Skarżyszczanin tłumaczył, że jadąc ze swoją 10-letnią córką wypadł z jezdni i uderzył w znak drogowy. Nie widział jednak żadnej pieszej w tym miejscu, którą miałby potrącić. 

Poszkodowana 15-latka została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła badania. Na szczęście doznała jedynie potłuczeń ciała i jej zdrowiu nic nie zagraża. Żadnych obrażeń nie doznała 10-letnia córka nieodpowiedzialnego kierowcy. On sam wkrótce ze swojego zachowania wytłumaczy się zapewne przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Niewykluczone są także inne zarzuty dla 43-latka.

Więcej o:
Komentarze (119)
Pędził przez wysepkę na przejściu dla pieszych, potrącił 15-latkę i nawet tego nie zauważył. Miał 2 promile
Zaloguj się
 • kukunapniu

  Oceniono 21 razy 17

  Konfiskata samochodu i natychmiastowe spieniężenie
  na cel pomocy ofiarom piratów drogowych,
  oczekujemy jak najwięcej konfiskat nowoczesnych BMW
  gdyż z nich będą największe wpływy na konto fundacji

 • cim_cum

  Oceniono 20 razy 14

  A w sejmie zamiast wreszcie zająć się poważnymi i ważnymi dla wszystkich Polaków sprawami, to te pazerne towarzystwo ustala, komu przypadną jakie łupy. I tak od 30 lat.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 9 razy 7

  Kierowca wyklęty - całą mocą wspierający budżet państwa - a tak na poważnie to 50 batów pod pręgierzem i 2 lata w pudle i obiecuję że żaden po pijaki już za kierownicę nie wsiądzie.

 • cozano

  Oceniono 7 razy 7

  Niestety to są skutki ogólnego przyzwolenia na lekceważenie prawa, braku reakcji na tego typu zachowania, także ze strony ustawodawcy, jak i łamanie tegoż prawa przez tzw. "elity polityczne". Już drugi rok z rzędu wzrasta liczba ofiar śmiertelnych na drogach, a reakcji na to jakoś nie widać.

 • 6drabin

  Oceniono 15 razy 7

  Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł na wyeliminowanie pijaków z ruchu drogowego?
  Żadne kary nie odstraszają potencjalnych zabójców od siadania za kierownicę po spożyciu alkoholu lub narkotyków.

 • soap2

  Oceniono 10 razy 6

  Zawisza??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX