Pogoda na dziś - piątek 15 listopada. Dziś spore zachmurzenie w większości Polski

Pogoda na dziś - piątek 15 listopada. Dziś deszcz prognozowany jest tylko dla Podlasia, Pomorza oraz Mazur. W pozostałych regionach nie są przewidywane żadne opady.
Zobacz wideo

W piątek meteorolodzy zapowiadają pochmurną pogodę w większości kraju. Największe szanse na rozpogodzenia i wysokie jak na listopad temperatury mają mieszkańcy południowych województw.

Temperatura. Dziś na południu około 13-14 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest dziś dla Olsztyna, Gdańska, Torunia i Bydgoszczy, gdzie będzie 8 stopni oraz dla Białegostoku, gdzie ma być 9 stopni. Najcieplejszy dzień czeka z kolei mieszkańców województwa małopolskiego i podkarpackiego. Tam synoptycy zapowiadają 14 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Katowicach, Lublinie i Opolu. W województwach mazowieckim, świętokrzyskim, łódzkim i dolnośląskim będzie z kolei maksymalnie 12 stopni. W pozostałej, zachodniej części Polski, temperatura przewidywana jest na poziomie 11 stopni. W nocy temperatura spadnie do 5 stopni na wschodzie i 9 stopni na południu.

Pogoda na dziś - piątek 15 listopada.Pogoda na dziś - piątek 15 listopada. gazeta.pl

Opady. Spore zachmurzenie na wschodzie i północy kraju

Dziś zachmurzenie duże i umiarkowane przewidywane jest głównie na wschodzie kraju, w ciągu dnia także obejmując centralne i północne województwa. Na największe rozpogodzenia mogą liczyć mieszkańcy województw lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Niewielkie opady deszczu zapowiadane są w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W pozostałych województwach nie powinno padać. Rano na wschodzie możliwe są mgły ograniczające widoczność do 300 metrów. W całej Polsce wiatr umiarkowany. Silniejsze porywy w Tatrach - do 100 km/h i Sudetach - do 130 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: