Rybnik. Pijana kobieta nie wiedziała jak nazywa się jej syn. Miała 5 promili

Policja w Rybniku aresztowała matkę, która znajdując się pod wpływem alkoholu, "zajmowała się" 3-letnim synem. 46-latka miała w organizmie pięć promili alkoholu. Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kobieta naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia.

We wtorek policjanci z rybnickiej komendy zostali otrzymali telefon z prośbą o interwencję w jednym z mieszkań przy ulicy Lotników. Według zgłoszenia anonimowego rozmówcy w mieszkaniu miała miejsce awantura, a opieka nad 3-letnim dzieckiem pozostawiona była pijanej matce.

>>> Jak zareagować na przemoc wobec dzieci? Zobacz wideo:

Zobacz wideo

Matce może grozić do 5 lat więzienia

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zastali trzy nietrzeźwe osoby i 3-letnie dziecko. W mieszkaniu były porozrzucane butelki po alkoholu, a chłopcem nikt się nie zajmował. Kompletnie pijana matka nie była w stanie powiedzieć policjantom, jak ma na imię chłopczyk. Okazało się, że ma ona w organizmie pięć promili alkoholu.

Chłopczyk został przekazany rodzinie z pogotowia interwencyjnego. Kobieta z powodu skrajnie wysokiej ilości alkoholu we krwi, została przewieziona do szpitala, skąd przewieziono ją do policyjnego aresztu. Jej sprawa trafi do sądu. Jeżeli potwierdzi się, że 46-latka naraziła dziecko na niebezpieczeństwo, grozić jej może nawet 5 lat więzienia.

Więcej o: