"Pierwszy Polak bez wizy" redaktorem TVP? W przeszłości był również asystentem polityków PiS

Materiał TVP o "pierwszym Polaku bez wizy w USA" zdobył rozgłos w sieci. Wszystko wskazuje na to, że jego główny bohater w przeszłości nie tylko związany był z PiS, ale najprawdopodobniej współpracował również z TVP.

"To był faktycznie historyczny i pełen emocji moment" - od tych słów zaczyna się materiał przygotowany przez TVP dla uczczenia pionierskiej podróży. Jego głównym bohaterem jest niejaki Marcin Bakalarski - mężczyzna, który - jak podaje TVP - zarejestrował się w umożliwiającym podróż do USA systemie ESTA tuż po północy 11 listopada.

>>> Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z historią znoszenia przez USA wiz dla Polaków

Zobacz wideo

Amerykańska przygoda redaktora TVP

Szybko okazało się, że zaszczyt bycia pierwszym Polakiem bez wizy w USA przypadł osobie nieprzypadkowej. Marcin Bakalarski poza licencjatem z amerykanistyki pochwalić może się polityczną karierą. W przeszłości był on rzecznikiem PiS w Łowiczu, społecznym asystentem senatora Przemysława Błaszczyka oraz posła Marka Matuszewskiego (obaj z PiS), jak również kandydatem na posła z Kongresu Nowej Prawicy.

To jednak nie wszystko. Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski postanowił zdementować sugestię, jakoby pionierska podróż Bakalarskiego była "ustawką" TVP. "Dementuję fejkniusa, jakoby lot pierwszego Polaka bez wizy do USA pokazany przez 'Wiadomości' TVP był ustawką. Red. Bakalarski przeszedł standardową procedurę ESTA jak każdy podróżny. Materiał miał charakter poradnikowy, pokazujący co należy zrobić, żeby polecieć do USA bez wizy" - napisał Olechowski na Twitterze.

"Red. Bakalarski"? - dziwili się użytkownicy Twittera. Według serwisu NaTemat.pl, Marcin Bakalarski pracuje w TVP Info, gdzie odpowiada za social media. Ponadto miał być jedną z osób przeprowadzających w imieniu Telewizji Polskiej prowokacje na Marszu Równości w Warszawie. NaTemat.pl podaje, że był on również członkiem ekipy TVP podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

O związki Bakalarskiego z Telewizją Publiczną zapytaliśmy rzecznika TVP. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o: