Biłgoraj. Radny PiS straci mandat. Zapłacił za sesję ślubną z kasy ośrodka sportowego

Sąd Okręgowy w Zamościu podtrzymał wyrok skazujący radnego PiS powiatu biłgorajskiego Michała F. na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Polityk opłaci także grzywnę i nie będzie mógł pełnić funkcji publicznych przez najbliższe pięć lat.

Sprawa Michała F. rozpoczęła się w 2013 roku. Wówczas był on dyrektorem biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i został oskarżony o to, że zapłacił pieniędzmi z kasy ośrodka za swoją sesję ślubną. To, że prokuratura wniosła przeciw niemu akt oskarżenia, nie zatrzymało jednak rozwoju jego kariery politycznej. Po ujawnieniu afery Michał F. wciąż pozostawał członkiem Prawa i Sprawiedliwości, a w 2018 roku został radnym powiatu biłgorajskiego - relacjonuje "Kurier Lubelski".

>>> Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu

Zobacz wideo

Biłgoraj. Radny Michał F. złożył rezygnację z członkostwa  w PiS

W październiku 2018 roku zapadł wyrok skazujący Michała F. na półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i pięcioletni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Decyzją sądu samorządowiec miał też wpłacić 2660 zł na konto Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, zapłacić grzywnę oraz ponieść koszty sądowe. Kandydat z zarzutami stał się wówczas radnym z wyrokiem. Sprawa trafiła jednak do sądu drugiej instancji.

Kolejny wyrok w sprawie Michała F. zapadł we wtorek 12 października. Sąd Okręgowy w Zamościu podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Z doniesień medialnych wynika, że samorządowiec złożył już rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości, a wkrótce straci też mandat radnego.

-  Jeśli istnieją przesłanki prawne, według których pan radny nie może pełnić mandatu, to na pewno nie będzie tego robił. To jest jednak sprawa dla Rady Powiatu i komisarza wyborczego - powiedział w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" lider PiS w powiecie biłgorajskim Andrzej Szarlip.

Więcej o: